Eric Knight kimdir? Eric Knight kitapları ve sözleri

İngiliz Asıllı Amerikalı Yazar Eric Knight hayatı araştırılıyor. Peki Eric Knight kimdir? Eric Knight aslen nerelidir? Eric Knight ne zaman, nerede doğdu? Eric Knight hayatta mı? İşte Eric Knight hayatı... Eric Knight yaşıyor mu? Eric Knight ne zaman, nerede öldü?

BİYOGRAFİ
İngiliz Asıllı Amerikalı Yazar Eric Knight edebi kişiliği, hayat hikayesi ve eserleri merak ediliyor. Kitap severler arama motorlarında Eric Knight hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. Eric Knight hayatını, kitaplarını, sözlerini ve alıntılarını sizler için hazırladık. İşte Eric Knight hayatı, eserleri, sözleri ve alıntıları...

Tam / Gerçek Adı: Eric Mowbray Knight

Doğum Tarihi: 10 Nisan 1897

Doğum Yeri: Menston, Batı Yorkshire, İngiltere

Ölüm Tarihi: 15 Ocak 1943

Ölüm Yeri: Hollanda Guyanası (daha Sonra Surinam)

Eric Knight kimdir?

(1897 - 1943) İngiltere doğumlu Amerikalı yazar. İngiltere'deki çocukluk yılları ve sadık köpeğinden ilhamla yazdığı Lassie isimli kitabı, yazarı dünya çapında üne kavuşturmuştur.

Knight'ın İngiltere'de sıkı çalışma ile geçen yoksulluk yılları, çocukluğunu, İngiltere'deki ekonomik sınıflar arasındaki uçurumu ve endüstriyel angaryanın üstesinden gelme mücadelesini ele alan diğer kitaplarının çoğunu etkiledi. Knight bir sanatçı olmak için eğitildi, ancak renk körlüğü buna mani oldu. Bunun yerine yazar, gazeteci, film yapımcısı ve illüstratör oldu.

Latince eğitimi alan Eric Knight, Iowa Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Lassie kısa bir hikaye olarak ilk kez 1938 yılında bir gazetede yayımlanmıştır. Bu ilk yayımdan iki yıl sonra asıl kitap raflarda yerini alır ve yine üç yıl sonra kitabın haklarını satın alan MGM şirketi Lassie'yi beyaz perdeye taşır. Lassie daha sonra da pek çok filme konu olmuştur.

1934'ten 1936'ya kadar Hollywood'da senaristlik yaptı. Yönetmen Frank Capra'nın isteği üzerine Knight, 1942'de ABD Özel Servislerinde film yapımcısı olarak görev yaptı. Ne yazık ki, ABD Ordusu'nda Özel Hizmetler'de binbaşı olarak görev yaparken Hollanda Ginesi'nde bir uçak kazasında öldü.

Eric Knight Kitapları - Eserleri

  • Lassie
  • Lassie

Eric Knight Alıntıları - Sözleri

  • Özgürlük , en sıcak yuvadan bile değerli diye düşündüler. (Lassie)
  • Yalnızlıktan hoşlanmayan bir adam, seyyar satıcılık yapamaz. (Lassie)
  • Hərdən insanın həyatında elə məqam gəlir ki, tale ona çox ağır zərbə vurur və o,ailəsini ac qoymamaq üçün boynunu bükməli, məğrurluğundan vaz keçməli olur. (Lassie)
  • Sabah, kahvaltısı sofrası ve huzur... (Lassie)
  • Önemli olan çevreye yararlı olmakmış. Asıl ödül, iyi yüreklilik ve yardımseverliğin tadını içinde hissetmekmiş. (Lassie)
  • İnsan həqiqətən böyük təhlükədir. (Lassie)
  • Bir insan parasıyla yiyecek bir şeyler alır, karnını doyururdu. Ama bir köpek bunları yapamazdı. Bir köpeğin sahibinin sevgisinden başka hiçbir şeyi yoktu ki? (Lassie)
  • Bir insan ya dürüsttür ya da değildir. İkisi birden olamaz. (Lassie)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle