Gönül Dağı Muammer kim? Ali Düşenkalkar kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Ali Düşenkalkar eşi kim? Oynadığı diziler

Oyuncu Ali Düşenkalkar hayatı merak ediliyor. Peki Ali Düşenkalkar kimdir? Ali Düşenkalkar kaç yaşında? Ali Düşenkalkar aslen nereli? İşte Ali Düşenkalkar hakkında merak edilen detaylar ve hayatı...

BİYOGRAFİ

18 Eylül 1961 tarihinde Kıbrıs’ın Lefkoşe kentinde dünyaya gelen Ali Düşenkalkar,  Munis Düşenkalkar’ın kardeşidir. Evli ve bir çocuk sahibidir.  

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun olmuştur.  

Mezuniyetinin ardından İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başlayan Ali Düşenkalkar, yaklaşık olarak 38 oyunda sahne aldı.

Oyunculuğunun yanı sıra seslendirme sanatçılığı da yapmakta, şimdiye kadar beş bine yakın dizi, film, çizgi film, arkası yarın tiyatrosu ve belgesel seslendirmiştir.  

Ayrıca 15 yıldır da Atatürk’ün Söylev’ini saydam görüntü şeklinde sivil toplum kuruluşları, askeri okullar, üniversiteler, lise son sınıf öğrenciler ve yurt dışındaki Türk topluluklarına sunmaktadır.  

Günümüzde hala İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçısı olan Ali Düşenkalkar, Dialog Anlatım ve İletişim’de ‘Diksiyon, Fonetik, Drama ve Konuşma’ dersleri veriyor.

Hayat Apartmanı, Çamur, Ezo Gelin gibi pek çok yapımda da yer alan başarılı oyuncu şimdilerde ise TRT 1 ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Gönül Dağı’ adlı dizide Düğüncü Muammer karakterine hayat veriyor.

Başak burcu olan Ali Düşenkalkar, 1.76 boyunda ve 110 kilogram ağırlığındadır.  

Rol aldığı film ve diziler:

  • 2020 – Gönül Dağı (Muammer) (TV Dizisi)
  • 2008 – Devrim Arabaları (Sinema Filmi)
  • 2007 – Ezo Gelin (TV Dizisi)
  • 2007 – Hayat Apartmanı (TV Dizisi)
  • 2006 – Rüya Gibi (TV Dizisi)
  • 2004 – Korkuyorum Anne (Sinema Filmi)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle