Gönül Dağı Sefer kim? Ferdi Sancar kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Ferdi Sancar eşi kim? Oynadığı diziler

Oyuncu Ferdi Sancar hayatı merak ediliyor. Peki Ferdi Sancar kimdir? Ferdi Sancar kaç yaşında? Ferdi Sancar aslen nereli? İşte Ferdi Sancar hakkında merak edilen detaylar ve hayatı...

BİYOGRAFİ

24 Mart 1980 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Ferdi Sancar, Oyunculuğa ilk adımını Büyükçekmece Bedia Muvahhit Tiyatrosu’nda sahnelenen ‘Evde Üç Başın’ adlı oyunla atmıştır.  

2009 yılında ‘Yahşi Batı’ ile ilk beyaz perde oyunculuğu deneyimini yaşayan Ferdi Sancar, filmdeki Johnnie karakteriyle tanındı.  

Düz Adam, Babam Sınıfta Kaldı, Hep Yek, Kardeşim Benim, Karaman’ın Koyunu, Tutar Mı Tutar, Koca Koca Yalanlar gibi pek çok yapımda da yer alan başarılı oyuncu, 2000 yılında kaleme aldığı ‘İbret’ isimli oyunuyla kimsesiz çocuklar için tüm Türkiye’yi dolaşmış ve oyununu sahnelemiştir.  

Vatani görevi sırasında da içerisinde yer aldığı moral ekibiyle beraber birlikleri gezmiş ve çeşitli tiyatro oyunları sahnelemiştir.  

2009 yılında ‘Sincap Necmi’ rolüyle reklam filminde yer alan Ferdi Sancar, buradaki performansıyla 2009 yılında ‘Kristal Elma Ödülü’ne layık görüldü.

Günümüzde ise TRT 1 ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Gönül Dağı’ adlı dizide dolmuşçu Sefer karakterine hayat veriyor.

Koç burcu olan Ferdi Sancar, 1.76 boyunda ve 75 kilogram ağırlığındadır. 

Rol aldığı film ve diziler:

  • 2020 - Gönül Dağı (Sefer) (TV Dizisi)
  • 2018 - Koca Koca Yalanlar (Şahin) (TV Dizisi)  
  • 2017 - Kardeşim Benim 2 (Tato) (Sinema Filmi)  
  • 2017 - Aslan Ailem (Gayret) (TV Dizisi)  
  • 2016 - Nasıl Yani (Seyfi Dede) (Sinema Filmi)  
  • 2016 - Küçük Esnaf (Sinema Filmi)  

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle