matesis
dedas

49 Bıçak darbesi ile eşini öldüren adam için istenen ceza belli oldu!

Mardin Dargeçit ilçesine bağlı Karabayır köyünde üç ay önce 34 yaşındaki eşini 49 bıçak darbesi ile öldüren eşi Emin Öner için istene ceza belli oldu. 49 yerinden kesici aletle bıçaklanarak öldürülen Pakistan Demir’in davasında hazırlanan iddianame kabul edildi.
  • 11.12.2022 00:27
49 Bıçak darbesi ile eşini öldüren adam için istenen ceza belli oldu!

16 Eylül 2022 tarihinde imam nikahlı kocası Emin Öner tarafından öldüürlen 34 yaşındaki Pakistan Demir'in yapılan otopsi raporunda 49 yerinden kesici aletle bıçaklandığı ortaya çıkmıştı. Feci olaydan sonra tutuklanan Öner, hakkında devam eden soruşturmanın ardından, Midyat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kasten öldürme suçundan hazırlanan iddianame Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İddianamede eşini öldürdüğü gerekçesiyle sanık Öner hakkında 'Haksız tahrik altında kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı tasarlayarak kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis ile cezalandırılması istendi.

Davanın ilk ilk duruşması 22 Aralık’ta görülecek. 

OLAYIN GEÇMİŞİ

Olay, 16 Eylül’de Dargeçit ilçesinde meydana geldi. Emin Öner, 9 yıldır evli olduğu Pakistan Öner ve 2 çocuğunu alarak, kardeşinin kullandığı sepetli motosikletle kırsal Karabayır Mahallesi’ne götürmek üzere yola çıktı. Emin Öner, yolda bilinmeyen nedenle eşi Pakistan'ı defalarca bıçaklayıp, boğazını kesti. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibi, Pakistan Öner’in yaşamını yitirdiğini belirledi. Gözaltına alınan Emin Öner, işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Pakistan Öner’in şikâyeti üzerine çeşitli tarihlerde Emin Öner için 5 kez 'eşine yaklaşmama ve evden uzaklaştırma' kararı verildiği; Öner’in, eşinden şiddet görmeye devam edince 2 kez kadın sığınmaevine yerleştiği ardından da annesinin evine geçtiği belirtildi. Pakistan Öner’in, en son yine aile büyüklerinin araya girmesiyle eşi ile barıştığı öğrenildi.

OTOPSİ RAPORU

Pakistan Öner’in otopsi raporu ortaya çıktı. Raporda Pakistan Öner’in ölümünün; çoklu kesici alet yaralanmasına bağlı kaburga, omur, pelvis kemik kırıkları ve tiroid kartilaj (boyun) kırığı ile birlikte iç organ ve büyük damar yaralanmasından gelişen iç ve dış kanama sonucu meydana geldiği belirtildi. Raporda, Öner’in vücudunda 49 kesici alet yarası tespit edildiği ve bu yaralardan 14’ünün tek başına bile öldürücü nitelikte olduğu kaydedildi. 

 

Editör: Nezir Güneş

Yorum Yaz