matesis
dedas

Aşar: Mardinspor, Mardin'in Marka değeridir!

Mardin 1969 Spor Başkanı Rıdvan Aşar ile beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti ile Mardin Life Gazetesini ziyaret etti.
  • 22.11.2022 11:58
Aşar: Mardinspor, Mardin'in Marka değeridir!

Mardin 1969 Spor Başkanı Rıdvan Aşar ile beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti ile Mardin Life Gazetesini ziyaret etti.

İş İnsanı Ekrem Sümer'in oğlunun sağlık sorunları nedeniyle görevden affını isteyerek kulübün önünün açılması için ayrıldığı görevinden yerine getirilen İş İnsanı Rıdvan Aşar ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Mardin 1969 Spor'un profesyonel liglere adını yazdırmak için ellekrinden gelen bütün gayreti göstereceklerini söyledi.

Mardin'in bir çok yönüyle model bir şehir olduğunu kaydeden Mardin 1969 Spor Başkanı Rıdvan Aşar, Mardinspor'un asıl yerinin Türkiye'nin önemli liglerinde adının kalıcı olması gerektiği, bunu gerçekleştirmek için el birliğiyle kime ne görev düşüyorsa görev ve sorumluluktan geri kalmaması gerektiğini savundu. 

"HEDEFİMİZ; ŞANLI TARİHİMİZE YENİ ŞAMPİYONLUKLAR EKLEMEKTİR"

Günümüzde futbolun bir şehir için futboldan öte bir marka değeri anlamına geldiğine vurgu yapan Aşar, "Mardin, bir tarım, bir turizm ve bir sanayi şehri olduğu kadar bir futbol şehridir. Mardinliler için Mardinspor bir sevdadır, Mardin'e duyulan bir aidiyettir. Mardin 1969 Spor adı ile şampiyonluk parolasıyla başladığımız sezonu inşallah tek hedefimiz olan şampiyonlukla tamamlamaktır. Bu konuda bizler, bunu gerçekleştirmek için bizlere tevdi edilen görevden geri durmadık. Ancak bunun için herkesin üzerine düşen yükümlülükten geri durmamasını bekliyoruz. Günümüzde futbolun şehrin adının ve reklamı ve tanıtımına yapacağı katkıların sorumluluğuyla bu işin sadece yönetimin üzerine bırakılmaması gerektiği hususunu siz değerli basın mensuplarımızın aracılığıyla yeri geldiği için ifade etmekte yarar görüyorum. Mardinspor'un şanlı tarihine yeni başarılar, yeni şampiyonluklar kazandırmak için ben Mardinliyim diyen herkese görevler düşüyor. Bu görev, şehrimizin gelişimi içindir, gençlerimizin geleceği içindir. Kim nerede hangi görev ya da makamda olursa olsun. Bu kadim şehre ve takımına karşı olan aidiyetini eksiksiz bir şekilde yerine getirmelidir. Bizler, Mardinspor yönetim kurulu olarak bunu bekliyoruz" diye konuştu.

"MARDİNSPOR İÇİN HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR"

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı ve Mardin Life Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kadir Üründü, Mardinspor'un başarısını her Mardinlide olduğu gibi gazetecileri de ziyadesiyle mutlu edeceğini söyledi.

Gazeteciler olarak şehrin adını taşıyan ve taraftarı olmaktan onur duydukları Mardinspor'un hedeflediği şampiyonluğa ulaşması için ellerinden gelen bütün gayreti göstermeye hazır olduklarını kaydeden Başkan Üründü, "Günümüzde şehirlerin marka değerleri kentlerin doğal güzellikleri, iklimleri ve altyapı gibi kriterlere göre sıralanıyor. Ancak bur değerlerin yanında bir şehrin en temel tanıtım araçlarından biri de günümüzde kapsam alanı göz önünde bulundurulduğunda spor ve tabiki futboldur. Mardinspor bu şehrin önemli bir marka değeridir. Bu değerin hak ettiği yerde olması için siyaset kurumundan, bürokratına, sanayicisinden - kamu yararına çalışan sivil toplum örgütlerine ve gazetecisine varana kadar herkese belli görevler düşüyor. Ciddi bir sporcu altyapısı bulunan şehrimize sahip olduğu potansiyeli de gözönünde bulundurarak herkesin elini taşın altına kayması ve Mardin'in markası olan Mardinspor'un hak ettiği profesyonel liglerde olması için üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekiyor"dedi.

Mardin 1969 Spor Başlanı Rıdvan Aşar, Gazeteci Üründü'ye gösterdiği misafirperverlik ve desteği için teşekkür etti. Aşar, Üründü'ye bütün futbolcular tarafından imzalanmış Mardin 1969 Spor forması ile takımın şiltini taktim etti.

Editör: Kadir Üründü

Yorum Yaz