Aslan'ın cenazesi İsviçre'den Mardin'e getirildi

Kızıltepe'de yerleşik olan Aslan (Mala Şêrê) Ailesi'nde İsviçre'de beyin kanaması geçirerek vefat eden Ferit Aslan, Kızıltepe'ye getirilerek defnedildi.
  • 05.08.2022 09:53
Aslan'ın cenazesi İsviçre'den Mardin'e getirildi

Kızıltepe'de Gurs Vadisi Uluköy nüfusuna kayıtlı ilçe merkesinde yerleşik olan Aslan (Mala Şêrê) Ailesi ileri gelenlerinden Nuri Aslan'ın oğlu Ferit Aslan, geçirdiği beyin kanaması sonucu tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Evli ve 1 çocuk babası olan Ferit Aslan, İsviçre'de sabah evinden çıkıp, işine gitmek için metroya bindiği sırada aniden fenalaşarak yere yığıldı.

Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahelesinin ardından hastaneye kaldırılan Ferit Aslan'ın betin kanaması geçirdiği öğrenildi.

Kaldırıldığı hastanenenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Aslan, 4 günlük yaşam mücadelesi uygulanan bütün tedavilere rağmen sonuç vermedi. Ferit Aslan yaşama tutunamayarak vefat etti.

Merhum Aslan'ın cenazesi, İsviçre'deki hastaneden alınarak önce İstanbul'a oradan da Mardin'e getirilerek, nüfusa kayıtlı yer olan Gurs Vadisi Uluköy'de bulunan Aile Kabristanında bugün defnedildi. 

Mardin Life Ailesi olarak; Genç yaşta vefat eden Merhum Ferit Aslan'a Allah'tan rahmet, geride kalan ailesi ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Bir siyah beyaz 2 kişi, sakal ve şunu diyen bir yazı 'Nur içinde uyu' görseli olabilir

 

Yorumlar

Image
Kadir aslan
05.08.2022 / 22:45

Mekanın cennet olsun canım dayicim

Yorum Yaz