Aydeniz: Yanlışlarımızı, eksikliklerimizi konuşacağız!

Yeşil Sol Parti Mardin’de 28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için temaslarını sürdürürken, halka sandığa daha güçlü gitme çağrısı yapıldı. Saliha Aydeniz, eksiklikler ve yanlışlıklar yapılmışsa, bunların hepsinin konuşulacağını söyledi.
  • 22.05.2023 13:24
Aydeniz: Yanlışlarımızı, eksikliklerimizi konuşacağız!

Yeşiller Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) 14 Mayıs’taki seçimlerde verdikleri destekten dolayı başlattıkları teşekkür ziyaretleri Mardin’de sürdürüyor. Hem halka teşekkür eden hem de 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için sandık çağrısı yapan Yeşil Sol Parti Mardin Milletvekilleri ve beraberindeki heyet; Yeşilli, Nusaybin, Savur ve Kızıltepe ilçelerinde temaslarda bulundu.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Mardin Milletvekili Saliha Aydeniz Nusaybin'de, Beritan Güneş Derik’te, George Aslan Mîdyat’ta ve Kamuran Tanhan ise Kızıltepe'de esnaf ziyaretinde bulundu.

Halkın sorularını da yanıtlayan Aydeniz, sandık sonuçlarının istedikleri gibi olmamasına rağmen iktidarının geriletildiğini belirterek, Kürtlerin uzerine düşen misyonu yerine getirdiklerini söyledi. Aydeniz şunları söyledi: “14 Mayıs’a çok anlam yüklemiştik. Yüklemiş olduğumuz bu anlamda da umutlarımızı çok yüksek tuttuk. Hukuksuzluklar karşısında belki, istediğimiz sonucu elde edemedik gibi görünüyor. Bu konuda hem moralimiz, hem motivasyonumuzu hem de gerçekliğimizi görmek gerekiyor. Bunun sonuca yansımamasının bir sürü nedeni var. İşte bizim taktiksel yanlışlarımız, ittifak yanlışlarımız, aday belirlemedeki eksikliklerimiz, örgütsel olarak sorunlarımız, anlayış sorunlarımız… Bunların hepsini 28’inden sonra oturacağız, konuşacağız, bunun muhasebesini yapacağız. Bunun özeleştirisini yapması gereken, hesabını vermesi gereken hangimiz isek tek tek bunu konuşacağız” dedi.

ResimResim

Yorumlar

Image
yasemin sarıboğa
23.05.2023 / 10:54

Saliha Hanım bir hemşire.Ne bedel ödemiş çok merak ediyorum.Diyarbakır ın Ergani ilçesinde gelip Mardin de aday olması HDP nin basiretsizliği.Selahattin Ertaş bu bölgenin insanı.Bir bedelden bahsediyorsak oda bedel ödedi.Ama kalkıp 6.sıraya yazmak nedir .Bu Selahhatin Ertaş a bu Mardin Halkına hakarettir.Saliha Aydeniz ömründe birdaha ne zaman Mardin e gelecek onuda Allah bilir.Sırf oyunu kullanabilsin diye Ahmet Türk ün yaşadığı sitedeki bir adres e ikametgahını getirdi.Oyunu kullandı.Milletvekilliği kaptı.Haydi şimdi size güle güle.

Image
Mehmet Aydoğan
22.05.2023 / 14:16

Sayın Vekilim;<br>14 Mayıs'a sizler gibi bizde çok anlam yüklemiştik.Ne yazık ki bizlerde hayal kırıklığına uğradık.Sizin Mardin de aday olmanız ne kadar absürd ise Yeşil sol Partisinin oy oranıda o kadar absürd çıktı.Partimiziin Türk Sol una ne kadar emanet edilmesi absürd ise,Kürt seçmenin Yeşil Sol Partisi veya HDP ten uzaklaşması bir o kadar absürd ne yazık ki.Artık Kürt seçmenin önüne ceket te asarsak bize oy verir mantığını görmüşlerdir inşallah.Birde bu partinin Ahmet Türk ten kurtulması gerekir.Şimdi sizler gibi düşünenler gene bedel diye başlayaıp konuyu nereye getirecekler az çok anlayabiliyoruz.BEDEL ve bu kelimenin anlamını ne yazık ki 30 senedir Kürt halkının önüne koyup duruyorsunuz.Bizlerde 30 yıldır Bedel ödedik.28 Mayıs ta ne yazık ki ve ne yazık ki gene O Adam kazanacak.Selhattin Demirtaş a yazık ettiniz.Siz ve şuan ki parti yöneticilerin suçu.Sandıkların başında sizlerden ne görevli nede müşahit vardı.Kalktınız CHP kontenjanından adamları listelere yazdınız sandıklar için.Seçim günü Allah ın kulu yoktu sandıklarda.Gördük AKP nin sandık ta neler yaptığını.Geçmiş olsun.Sırf siz milletvekili olacaksınız diye bu Kürt Haklarına yaptıklarınıza yeter artık diyoruz.

Yorum Yaz