Bakan Soylu, Yeşilli konforlu yaşamın merkezi olacak!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yeşilli'de Vatandaşlara hitap etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mardin'e gerçekleştirdiği toplu açılış programına katılmak üzere Mardin'e gelen Bakan Soylu, Yeşilli Belediyesi'nin düzenlediği programda Yeşilli halkına hitap etti.
  • 17.12.2022 15:48
Bakan Soylu, Yeşilli konforlu yaşamın merkezi olacak!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mardin kardeşliğin, huzurun, beraberliğin, birçok milletin beraber yaşayabileceğinin bütün dünyaya kanıtıdır. Avrupa ve Amerika Mardin’i tanımış olsaydı, Ege ve Akdeniz'de bir tane çocuk hayatını kaybetmez, boğulmazdı" dedi.

Gece Saat 10.30 gerçekleşen program için İlçe Gençlik Merkezinde Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir'in düzenlediği programda kalabalığa hitap eden İçişleri Bakanı Soylu, davul zırna eşliğinde karşılandı. Gençlerin coşkulu sloganları eşliğinde salona geçen Bakan Soylu, Yeşilli'de yapılan sosyal ve ekonomik yatırımlara dikkat çekti. 

Yeşilli halkının vatanına milletine ve bayrağına olan bağlılığını yakından bildiğini kaydeden Bakan Soylu, Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir'in ilçede başlatmış olduğu kentsel dönüşüm projesinin tamamlandığında ilçenin çehresini değiştireceğini, kentsel dönüşüm projesinin Yeşilli'nin modern ve konforlu yaşam dönüşümünü de  beraberinde getireceğini, Yeşilli'nin konforlu merkezi haline geleceğini söyledi. 

Gün boyunca Nusaybin, Derik, Savur ve Artuklu'da gerçekleşen programların ardından Yeşilli'de toplanan kalabalığı görmemek olmazdı diyerek sözlerine başlayan Bakan soylu, gecenin geç saatlerine kadar toplanan bekleyen kalabalığa gösterdikleri hamiyetperverlik için teşekkür etti.

AK Parti MKYK üyeleri Orhan Miroğlu, Prof. Dr. Cüneyt Yüksel, eski milletvekili Süleyman Bölünmez ile Midyat eski ilçe başkanı Av. Melih Güneştan'ın eşlik ettiği Bakan Soylu "Bundan çok uzun zaman dilimi öncesi değil 47 plakalarla İstanbul'a, İzmir'e, Ankara'ya gitmek yerine 06, 34, 35 plaka alıp kendini gizleyip, Ankara'ya, İstanbul'a, İzmir'e gitmek durumunda olanlar vardı. Burada 47 plakadan daha çok 34, 06, 35 plaka araçların olduğu gün uzak günler değildir. Şimdi herkesin kendini ifade edebileceği, Müslüman'ın 'ben Müslümanım' diyebilecek rahat bir şekilde ifade edebileceği bir dönemdeyiz. Ben Kürt'üm, Arap'ım, Alevi'yim diyebileceği günleri Tayyip Erdoğan büyük bir devrimle gerçekleştirdi. Bu ülkede sadece onu yapmadı, bakın Bingöl'de sadece 600 milyon dolarlık demir çelik yatırımına başlanıyor. Yüksekova havalimanı yapılamıyordu. Buradaki havalimanları genişletilemiyordu. Türkiye Allah'a çok şükürler olsun bu eski günleri geride bıraktı. Elbette risklerimiz var mı var, etrafımızdaki coğrafyada risklerimiz var, hemen ötede Suriye'de risklerimiz var, yok mu çünkü bu coğrafyayı bu hale getiren biz değiliz, bu coğrafyayı bu hale getiren, 'Irak'a demokrasi getireceğiz' diyerek Irak'ı karıştıranlardır. 'Afganistan'a barış getireceğiz' dediler, Afganistan'ı karıştırdılar. Yemen'den Libya'ya kadar etrafımızdaki coğrafyada ne kadar ayakta durmak isteyen millet varsa hepsini karıştırdılar, bir kardeşiniz olarak söylüyorum ilk kez dünyayı böyle yakaladık nereye gideceğini bilmeyen yönsüz ve vizyonsuz bir şekilde yakaladık. İlk kez Batı liderlerini ne yapacağını bilmeyecek bir şekilde yakaladık. Biz 50 yıllık planları yüz yıllık planlar yapıyoruz. Rusya ile Ukrayna savaşı başladı gıda krizine düştüler. Tayyip Erdoğan olmasaydı kurtulabilecekler miydi? O beğenmedikleri, sabahtan akşama kadar laf yetiştirdikleri Tayyip Erdoğan dünyayı gıda krizinden kurtardı" ifadelerini kullandı. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Daha çok birlik içerisinde olmamız lazım, ilk kez böyle bir fırsat yakaladık. Bunu hep beraber sağlayalım. Bırakın kim kavga ediyorsa etsin. Bırakın kim kendi ülkesini kaosa sürüklemek istiyorsa süreklesin. Biz ona müsaade etmeyelim. Biz birbirimizin milletiyiz, burada birçok milletin kendi içeresinde birikmiş olduğu Mardin'deyiz. Mardin kardeşliğin, huzurun, beraberliğin, birçok milletin beraber yaşayabileceğinin bütün dünyaya kanıtıdır. Avrupa ve Amerika Mardin'i tanımış olsaydı, Ege ve Akdeniz'de bir tane çocuk hayatını kaybetmez, boğulmazdı. Biz büyük bir medeniyetiz, bizim yapacak çok işimiz var. Mevlana'dan Yunus Emre'ye kadar bu memlekette birçok büyüğümüz var. Biz onların emanetlerine sıkı sıkı sahip çıkalım. Bizim çocuklarımız geleceğiyle dünyayı aydınlatırlar. Yarın Türkiye'de 20. yüzyılın altyapısını tamamlayan ve 21. yüzyılın altyapısını da tamamlayan Cumhurbaşkanımızı karşılayacağız. Doğu ve Güneydoğu'da yoksulluk vardı, bugün havalimanları var, bugün hastaneler var, bugün 81 ilde olduğu gibi üniversiteler var, bugün organize sanayi bölgelerinde boş yer yok ve yarın çok daha iyi olacak. Türkiye büyüyor, Mardin büyüyor."

"Mardin'i görenler hayran kalıyorlar"

Bakan Soylu, Mardin'i görenlerin bu şehre hayran kaldığını söyleyerek, "Mardin'in nasıl kardeşlik şehri olduğunu gösterelim. 3 milyon gelen turisti 6 milyona çıkardığımızda bunun faydasını göreceğiz. Eskiden Mardin'e biz gidemiyoruz göremiyoruz diyenler vardı. Şimdi Mardin'i görenler öyle hayran kalıyorlar ki etraflarına anlatıyorlar. Mardin bin yıl önce de öyleydi, Allah nasip edecek bin yıl sonra da öyle olacak. Her şeye ve herkese rağmen büyük devrimlere imza attınız. Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte yeni devrimlere imza atacağız. Bizim hep beraber gerçekleştirdiklerimizin üzerine burada bulunan ve üniversiteleri için çalışan gençler geleceği inşa ve ihya edecekler ve buna hep birlikte şahit olacağız" dedi.

Bir 8 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilirResim

Yorum Yaz