Bayram Tatili 9 Gün!

Okullarda 17-20 Nisan'da yapılacak olan ara tatil, 21 Nisan'daki Ramazan Bayramı ile birleştirilerek toplamda 9 güne çıkarıldı.
  • 26.03.2023 16:51
Bayram Tatili 9 Gün!

Bir ay boyunca oruç ibadetinin idrak edilmesinden sonra İslam aleminde ihya edilecek olan Ramazan Bayramı tatil planlarına başlayanlar, bayram tatili 9 gün mü olacak sorusunun yanıtına odaklandı.

Bayram tatili 2023, ramazan ayının sonrasında başlayacak. Bir ay boyunca oruç ibadetinin idrak edilmesinden sonra İslam aleminde ihya edilecek olan Ramazan Bayramı tatil planlarına başlayanlar, bayram tatili 9 gün mü olacak sorusunun yanıtına odaklandı. Ramazan Bayramı arefe günü bu sene perşembe gününe denk gelirken, bayram tatili de hafta sonu gerçekleşecek. Diyanet 2023 dini günler takvimine göre 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif 23 Mart tarihinde başladı.

Bu yıl 29 gün sürecek olan Ramazan ayının sona ermesinin ardından Ramazan Bayramı da 21 Nisan'da kutlanacak. Bayram arefesi, 20 Nisan Perşembe gününe denk geliyor. Bu durumda bayram hafta sonunda kutlanmış olacak ve 3 gün sürecek.

ARA TATİL 17 NİSAN'DA BAŞLIYOR

Öte yandan okullarda da, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 17-20 Nisan olarak planlanan ikinci ara tatilin iptal edilip edilmeyeceği sorusu gündeme getirildi.

Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre ara tatil, takvimde yer aldığı şekliyle 17 Nisan Pazartesi günü başlayacak.

BAYRAM TATİLİYLE BİRLEŞİYOR

Yapılacak olan ara tatilin bayram tatiliyle birleştirilip birleştirilmeyeceği diğer merak edilen konular arasında yer alıyordu.

KONUYA İLİŞKİN SEVİNDİREN BİR HABER GELDİ

Ara tatil, Ramazan Bayramı arifesi olan 20 Nisan Perşembe günü öğlen sona erecek. 3 günlük ikinci ara tatil, Ramazan Bayramı resmi tatiliyle birleşecek. Bu kapsamda toplamda 9 gün tatil yapılmış olacak. Öğretmenler de ara tatilde idari izinli sayılacak.

Editör: Kadir Üründü

Yorum Yaz