CHP'li Taşdelen: Mardin'in sorunlarına çözüm olmak için adayım!

CHP Mardin Milletvekili aday adayı İbrahim Taşdelen, Mardin'in ve ülkenin sorunlar yumağı haline geldiğini belirterek, bu sorunların çözümü için CHP’ye yetki verilmesinin zamanının geldiğini söyledi.
  • 27.03.2023 17:42
CHP'li Taşdelen: Mardin'in sorunlarına çözüm olmak için adayım!

Mardinli Turizmci İşadamı İbrahim Taşdelen, 14 Mayıs'ta yapılacak genel seçimler için CHP'den Mardin milletvekili olmak için aday adalığı başvurusunda bulundu.

Aslen Mardin Savurlu olup, ilk orta ve lise eğitimini Mardin'de tamamlayıp, ticari yaşamını İstanbul'da sürdüren Taşdelen, Mardin'in sorunlarının çözümü için meclis çatısı altında Mardinli hemşehrileriyle yol yürümek istediğini söyledi.

İstanbul'da turizm alanında faaliyetlerini sürdüren şirketlerinin başında ticari yaşamını sürdürdüğünü kaydeden İşadamı Taşdelen, Türkiye'nin aydınlık geleceğinin CHP'nin iktidara gelmesiyle oluşacağını, uzun yıllardır farklı kademelerinde siyaset yaptığı CHP'nin öncülük ettiği Millet İttifağı'nın modern ve güçlü Türkiye'yi yeniden inşaa edeceğini söyledi.

CHP Mardin Milletvekili Aday Adayı İbrahim Taşdelen, “CHP modern dünya ile intibakı öne çıkaran bir partidir, bu yüzden Atatürk'ün güçlü Türkiyesi'nin inşaası ve geleceğin Aydınlık Türkiyesi'nin kurguluyucu iktidarının CHP ile geleceğine inandığım için CHP'den adayım. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan bir partidir. CHP’yi tercih etmemin en büyük sebeplerinden biri CHP’nin laik ve modern yaşam tarzını benimsemesi ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine taşıyacak nitelikte bir siyasi parti olmasından kaynaklıdır. Bu inançtan hareketle; çocukluğum ve gençliğimin geçtiği dinlerin ve dillerin kadim şehri Mardin'in gerek sosyal gerekse de ekonomik açıdan kalkınmasına destek olmak için meclis çatısı altında önemli hiznetlere imza atacağıma inanıyorum." dedi

 

Mardin'in sorunlarına vakıf olduğunu kaydeden Milletvekili adayı Taşdelen, Mardin'in acil çözülmesi gereken sorunların başında Su ve ulaşım sorunun olduğunu, 21. yüzyılda halen su ve ulaşım gibi temel sorunların başında gelen iki konuya çözüm getirilmememiş olamasının dünyaya model olmuş şehirlerinden biri olan Mardin'e yakıştırmadığını söyledi.

Sorunların çözümü için Mardin'in dinamikleriyle birlikte yol yürümek, meclis çatısı altında çözüm üretmek için çalışacağını kaydeden Taşdelen, "Mardin bir tarım şehridir, Bir Turizm şehridir. Mardin bir gıda üretiminin olduğu Sanayi şehridir. Bu şehrin çiftçisinin tarımsal elektrik sorununu çözmek, üretici ve sanayicisinin önünü açmak için adayım. Mardin'deki OSB'lerde bulunan sanayicilerimiz ile üniversitemizi, yerel yöneticilerimizi bir araya gelmesini sağlayarak, diyalog köprüleri oluşturup, belli bir iş birliği koordinasyon içerisinde kadim şehrimizdeki bütün sektörlerin gelişmesinin önündeki engellerin kaldırılması için yapılması gerekenlere önayak olmak için adayım. Dinlerin ve dillerin şehri olan Mardin'de 21. yüzyılda halen su sorunun konuşuluyor olmasından hicap duyduğum için adayım. Mardin'de halen ulaşım altyapısının yetersizliğinden yakınılıyor olmasından dolayı adayım. Mardin Artuklu Üniversitesindeki akademik başarı sıralamasının tartışılan konuların arasında bulunuyor olmasından dolayı adayım. Mardin'deki eğitim kalitesinin Türkiye'deki sıralamanın alt sıralarında bulunuyor olmasından rahatsızlık duyduğum için adayım. Sağlıkta kişi başına düşen yatak sayısının Türkiye ortalamasının altında olan bir şehir olarak anılıyor olmasından rahatsızlık duyduğum için adayım. Türkiye'nin en genç nüfus yoğunluğuna sahip olan Mardin'in, gençlerin yaşadığı işsizlik sorununa çözüm üretmek, şehri bir üretim ve sanayi şehri olarak çekim merkezi haline getirmek için adayım."diye konuştu

Editör: Kadir Üründü

Yorumlar

Image
Hakan Badem
03.05.2023 / 10:47

Bu yolda başarılar diliyoruz kardeşim

Image
levent çelik
28.03.2023 / 12:52

mardinin öz çocuğuna başarılar diliyorum.hep başardın yine başaracaksın.

Image
Mehmet Ali
27.03.2023 / 23:59

Tabii şimdi her şey Mardin için diyorlar ama milletvekili oldukları zaman kimse tanımıyorlar oy toplamak için

Image
selman
27.03.2023 / 17:56

tebrik ediyorum

Yorum Yaz