tatlidede
dedas
tatlidede
Fuar

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi kimdir? Nereli, kaç yaşında? Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ne yaptı, ne dedi? Neden gündemde?

Çorum Valisinden şaşırtan bir adım. Vali makam odasında yer alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmini duvardan indirdi. Bundan böyle duvarda valilik makamında sadece Atatürk resmi bulunacak. İmam Hatip ve İlahiyat Fakültesi mezunu olan Çorum Valisi Mustafa Çiftçi'nin hayatı ve kariyeri merak konusu oldu. Peki Çorum Valisi Mustafa Çiftçi kimdir? Nereli, kaç yaşında? Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ne yaptı, ne dedi? Neden gündemde? İşte Çorum Valisi Mustafa Çiftçi hakkında merak edilenler...
  • 22.11.2022 20:33
Çorum Valisi Mustafa Çiftçi kimdir? Nereli, kaç yaşında? Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ne yaptı, ne dedi? Neden gündemde?

Çorum Valisinden şaşırtan bir adım. Vali makam odasında yer alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmini duvardan indirdi. Bundan böyle duvarda valilik makamında sadece Atatürk resmi bulunacak.

İmam Hatip ve İlahiyat Fakültesi mezunu olan Çorum Valisi Mustafa Çiftçi'nin hayatı ve kariyeri merak konusu oldu. Peki Çorum Valisi kimdir? Çorum Valisi ne yaptı, neden gündemde?

İşte Çorum Valisi hakkında merak edilenler...

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, makamında yer alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını kaldırdı.

Çorum Valiliği yerel basına, “Sayın Valimizin yeni makam fotoğrafı ekte gönderilmiştir, bilginize” ifadesiyle basın bülteni geçti.

Çorum Valisi Erdoğan'ı indirdi

Çorum Valiliği makam odasında Mustafa Çiftçi'nin arkasında Erdoğan ile Atatürk'ün fotoğrafları yer alıyordu.

Mustafa Çiftçi sol tarafta asılı olan Erdoğan resmini indirdi.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi'nin yeni fotoğrafı

Yerel medyaya gönderilen 'Valinin yeni fotoğrafı' yukardaki kare oldu.

Recep Tayyip Erdoğan resminin kaldırıldığı bu yeni 'makam fotoğrafı' vali Mustafa Çiftçi'nin Çorum Valiliği resmi internet sitesine de 'özgeçmişinin yer aldığı kısma 'profil' fotoğrafı olarak eklendi.

Kararın sebebi merak konusu

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi'nin neden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmini makam odasından indirdiği açıklamada yer almadı.

Valinin bu kararı merak konusu olurken, Ankara'dan tepki alır mı sorusu da ortada kaldı.

VALİLİKLERE ERDOĞAN RESMİ ASMAK ZORUNLU MU?

2004 yılında Erdoğan kaldırmıştı, 2018 yılında Süleyman Soylu genelge yayınlamıştı.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi kimdir?

        1970 yılında Konya'nın Çumra İlçesinde doğdu. 1990 yılında Konya İHL’den mezun oldu.

        1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. 1996 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 85. Dönem Konya Kaymakam Adayı olarak meslek hayatına başladı.

        1998 yılında 8 ay süreyle İngiltere'ye gitti. 1999 yılında Milli Güvenlik Akademisinden mezun oldu. Aksaray-Gülağaç, Erzurum-Tekman, Nevşehir-Derinkuyu, Bitlis-Adilcevaz ve Kırşehir-Kaman İlçelerinde Kaymakamlık, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanlığı yaptı. TBMM’de Özel Kalem Müdürlüğü ve Başkan Başmüşavirliği görevlerinde bulundu.

        2007 Yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümünde Yüksek Lisans çalışmasını tamamladı, 2011 yılında da Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi.

        2012 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi SBE Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalında başka bir yüksek lisans çalışmasını tamamlayan Mustafa ÇİFTÇİ, A.Ü. Adalet Bölümünü, İktisat Fakültesini ve Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdi. Halen Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim hayatını devam ettiriyor. "İnsan öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlanır; öğrenmeyi terk eden kişi yirmisinde de olsa, sekseninde de olsa yaşlıdır” felsefesini benimseyen Vali Çiftçi, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

        2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile ilimize atanarak 06.11.2018 tarihinde Çorum Valiliği görevine başlayan Vali Çiftçi evli ve üç çocuk babasıdır.

Yorum Yaz