Mardin STK Platformundan Yardım Kampanyası!

Merkez üssü Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle birçok ilden yardım ve destekler sürüyor. Mardin'de STK Platform tarafından deprem bölgesine gönderilmek üzere yardımların toplandığı kampanya başlattı.
  • 07.02.2023 16:45
Mardin STK Platformundan Yardım Kampanyası!

Deprem bölgesine yardım ve destekler artarak devam ediyor. Mardin STK Platformu AFAD İl Müdürlüğü koordinasyonundaki yardım kampanyasında kullanılmamış kıyafetler, gıda, battaniye ve kişisel hijyen malzemeleri başta olmak üzere deprem bölgesinde kullanılacak yardım malzemeleri için yardım kampanyası başlattı.

Mardin'de STK Platformu tarafından başlatılan yardım kampanyasında kurulan Yardım Toplama Merkezlerine yardımlar toplanmaya başladı.

Kampanya hakkında bilgi veren Mardin  STK Platformu Sözcüsü Necmettin Başboğa, ayni bağışta bulunmak isteyenlerin, öncelikle katalitik soba, kışlık kıyafet, battaniye, hijyenik malzeme, çocuk bezi ve maması, hazır ve bozulmayacak nitelikte paketli gıda gibi bağışlarını Yardım Toplama Merkezlerine ulaştırmalarını isteyerek, "Yaraları sarmak için seferberlik yardım kampanyası başlatık. Tüm Türkiye tek vücut olarak yaraları sarmaya çalışıyor. Mardin olarak AFAD koordinasyonuyla bölgeye gönderiyoruz. Yardım kampanyasına yoğun bir ilgi var. İhtiyaç duyulan tüm malzemeleri göndereceğiz. Elimizden geleni yapmaya hazırız. Depremi biliyoruz, zorlukların ne olduğunu biliyoruz. Bir koli yardımın ne anlama geldiğini çok iyi biliyoruz. Bu afeti de el ele vererek atlatacağız."

Başboğa, yardım toplama merkezlerinin adreslerini şu şekilde sıraladı:

ARTUKLU Kaymakamlığı
Yalım Aile Destek Merkezi
Yalım Mahallesi, Midyat Yolu Üzeri

AFAD
Ravza Caddesi, Belediye Gençlik Merkezi

Mardin KIZILAY
Yenişehir Mah. V. Ozan Cad. 4.sokak A.Lütfiye Çağlar Aile Hekimliğı Üstü
Kızılay Toplum Merkezi İstasyon Mah 1. Cad No 87/e İstasyon

Beşir DERNEĞİ
Yay Camiisi Yanı
Yedi BAŞAK
Mardin şubesi 13 Mart mah. Ekrem oy cami Yanı, berat kent Apt altı

Mardin UMUT KERVANI
13 Mart Mah. Şeyhmus Emek Apartmanı Altı Park Sok. Zafer Kent Karşısı

Hayrat YARDIM
Çelik Apr. No: 1 Mardin Barosu yanı Adnan oto yıkama karşısı

Mardin İHH

Ravza Caddesi YAYKENT SİTESİ
Yay Cami karşısı

Diyanet VAKFI
RAVZA CADDESİ YAYKENT SİTESİ A BLOK 7 Tekin Sürücü Kursu karşısı

Reyhan DERNEĞİ
Yalım Mah, 13 Mart Caddesi, No: 36/A Ekrem Oy cami yanında

Yorum Yaz