Esnaflara Aşı Çağrısı!

Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından esnaflara aşı çağırısı yapıldı.

  • 31.08.2021 18:42
Esnaflara Aşı Çağrısı!

Birlik tarafından hazırlanan afişler merkez ve ilçelerdeki odalara gönderilerek esnaf ve vatandaşlara aşı konusunda bilgilendirme yapıldı.

Kovid-19 sürecinde en fazla esnafların mağdur olduğunu dile getiren Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları birliği Başkanı Isa Tunç açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Kamuoyunca bilindiği üzere tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Kovid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerden dolayı en fazla mağduriyet yaşayan kesim şüphesiz esnaflarımızdır. Alınan tedbirler kapsamında kısıtlama olduğundan esnaflarımızın işyerleri 16 Mart 2020 tarihinde kapatılmıştır. Her ne kadar belli başlı dönemlerde açılmalar olmuş olsa da, yaklaşık 16 ay boyunca oyun yasağı sebebiyle esnaflarımız maddi ve manevi olarak zor günler geçirmişlerdir. Yasaklar ve kısıtlamalar ile geçirdiğimiz zor günler, 1 Temmuz 2021 tarihinde sona ermiş, esnaflarımız yaşadıkları zor günlerin telafisi için işyerlerini çok büyük heyecan ve umutla faaliyete geçirmişlerdir. Fakat havaların ısınması sebebiyle vatandaşlarımızın rehavete kapılması ve bazı vatandaşlarımızın aşı olmamaları, ayrıca koronavirüse kıyasla daha hızlı yayılan mutant virüs sebebiyle de vaka sayılarında büyük bir artış olduğu ve vefat sayılarının arttığı gözlemlenmektedir. İşyerlerimizin kapanmaması ve ekonomik olarak zor duruma düşmemek sağlıklı bir gelecek için ve virüsten kurtulmak için esnaflarımızı ve vatandaşlarımızı aşı yapmalari konusunda çağrı yapıyoruz"

Editör: Aydın

Yorum Yaz