Evlerinde tedavi gören öğretmenlere vefa ziyareti

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir ile Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan, yaşadıkları sağlık sorunları nedeniyle emekliliğe ayrılan öğretmenleri evlerinde ziyaret ederek, çiçek takdiminde bulundular.
  • 24.11.2022 18:32
Evlerinde tedavi gören öğretmenlere vefa ziyareti

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir ile Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle yaşadıkları sağlık sorunları nedeniyle mesleklerinde uzak kalan ve sağlık sorunları nedeniyle görevlerinden emekli olmak zorunda kalan eğitimcilere örnek bir vefa ziyaretinde bulundular. 

Öğretmenlere moral ziyaretinde bulunu, 24 Kasım öğretmenler günlerini kutlayan İl Müdürü Demir ile İlçe Müdürü Duyan, öğretmenlerle sohbet etti, çiçek takdiminde bulundular.

Yaşadığı sağlık sorunu nedeniyle emekli eğitimci Hakkı Ece ile Mücessem Çiçek'i evlerinde ziyaret eden İl Müdürü Demir, emekli eğitimcilerden sağlık sorunlarıyla ilgili bilgiler aldı. 

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir; "Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü bu ulvi mesleği yaparken yaşadıkları sağlık sorunları nedeniyle çok sevdikleri mesleklerine erken veda etmek zorunda kalan bütün öğretmenlerimizi evlerinde ziyaret ederek, hem hasbihalde bulunduk, hemde eğitim camiası adına bir vefa örneği göstermek istedik. İster görevinin başında olsun, ister hakkıyla görevini yapıp, emekliliğe ayrılmış olursa olsun bütün öğretmenimizin her biri bizim için kıymetlidir, önemlidir. Ben bugüne kadar çocuklarımıza bir harf öğreten, emek harcayıp çocuklarımızın geleceğinin inşasında rol oynayan bütün öğretmenlerimize bu vesileyle teşekkür ediyorum. Her zaman yanlarında olduğumuzu da bir kez daha buradan ifade etmekte yarar görüyorum."dedi.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade eden öğretmenler, gösterdikleri vefa ve kadirşinas ziyaretleri için İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan'a teşekkür ettiler.  

ResimResim

Editör: Kadir Üründü

Yorum Yaz