tatlidede
dedas
tatlidede
Fuar

Kar'dan sonra don beklentisi okullardaki tatili uzatacak mı?

Şubat ayına girilmesiyle beraber Türkiye genelinde soğuk hava etkisini göstermeye başladı. Mardin'de uzun bir aradan sonra şehre yağan ilk kar soruları da beraberinde getirdi. Sömestr tatili uzayacak mı? Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, don beklentisinin olduğu şehirde kar tatili uzatacak mı?
  • 04.02.2023 16:06
Kar'dan sonra don beklentisi okullardaki tatili uzatacak mı?

Şubat ayına girilmesiyle beraber Türkiye genelinde soğuk hava etkisini göstermeye başladı. Sıcaklıkların düşüşüyle gelen kar yağışı sonrası birçok il karla kaplandı. Mardin'de sabah saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası tarihi kent beyaza büründü.

Hal böyleyken yarıyıl tatili sonrası okul sıralarına dönecek olan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, 6 Şubat Pazartesi Mardin'de okul var mı, yok mu sorusuna yanıt aramaya başladı. Konu ile ilgili valilikten gelecek açıklamalar yakından takip ediliyor.

Peki, Metoroloji Bölge Müdürlüğü'nün yoğun don beklentisi konusunda uyarılarda bulunduğu Mardin için 6 Şubat Pazartesi Mardin'de okullar tatil mi, son durum ne? İşte, Mardin Valiliği açıklamaları ile Mardin kar tatili son durum gazetemiz aracılığıyla buradan duyurulacak.

6 Şubat Pazartesi Mardin'de okullar tatil mi sorusu arama geçmişlerindeki yerini aldı. Bilindiği üzere Pazartesi günü okullarda 2. Dönem için ilk ders zili çalacak. Mardin'de sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle sömestr tatilinin uzatılıp uzatılmayacağı ile ilgili araştırmalar hız kazandı. Tarihi kent beyaza bürünürken okulların tatil olup olmadığını merak eden öğrenciler ve velileri "6 Şubat Pazartesi Mardin'de okullar açık mı, kapalı mı, kar tatili olacak mı?" sorularına yanıt arıyor.

Mardin Valiliği kar tatili açıklaması ve konu ile ilgili son gelişmeler geldiğinde haberimiz güncellenecek!

Editör: Kadir Üründü

Yorum Yaz