Kızıltepe'de CHP'nin yeni başkanı ve yönetimi belli oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Kızıltepe 38'inci Olağan Kongresi, partililerin yoğun katılımıyla yapıldı. Tek listeyle gidilen kongrede İsmail Yaman, yeni ilçe başkanı olarak seçildi.
  • 16.09.2023 11:19
Kızıltepe'de CHP'nin yeni başkanı ve yönetimi belli oldu

CHP Kızıltepe 38. Olağan İlçe Kongresi ilçe başkanlığında CHP Mardin İl Başkanı Prof. Dr. Mehmet Hasan Eken, il yönetim kurulu üyeleri, delegeler ve partililerin yoğun katılımıyla düzenlendi.
Kongre, delegeler arasında verilen önerge doğrultusunda kongrenin divan başkanlığının seçilmesinin ardından Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
CHP Genel Başkanı
Kemal Kılıçdaroğlu’nun mesajının okunması ile devam edilen kongrede, faaliyet ve mali raporunun ibrazının ardından oy verme işlemi gerçekleşti. Kongrede tek aday olarak seçime giren İsmail Yaman, delegelerin tam desteğini alarak başkanlığa seçildi.

Kongrede bir konuşma gerçekleştiren İlçe Başkanı İsmail Yaman, “Kongremize katılan herkese teşekkür ediyorum. Yeni dönemde inşallah güzel işlere imza atacağız. Parti bayrağımızı taşıyabileceğimiz yere taşıyacağız.” dedi.

CHP Kızıltepe İlçe Başkanı Yaman’ın yönetim kurulu listesi şöyle:
Şeyhmus Aydoğan, Veysi Duyan, Zeyni Kalkan, Vahit Özmen, Zeynep Elçiboğa, Ali Kalkan, Veysel Durak, Nezir Ercan, Bilal Akyel, Mustafa Özkan, Melik Erol, Rıdvan Danış, Bekir Taşkın, Rozerin Olcasöz, Murat Irmak ve Vejdi Aşar.

Yorum Yaz