Kızıltepe'deki Altyapı yetersizliği tepkilere neden oldu

Meteoroloji ve AFAD'ın turuncu kodla sağanak yağış uyarısı yaptığı Mardin'de yoğun yağışın etkisini göstermesiyle Kızıltepe'de su altında kalan cadde ve sokakları, devasa büyüklükteki ilçedeki altyapı eksikliğini bir kez daha gözler önüne serdi. Vatandaşlar, altyapıdaki yetersizliğe geçen zamana karşın halen gerekli tedbirin alınmamış olmasına tepkilerini dile getirdiler.
  • 14.03.2023 17:45
Kızıltepe'deki Altyapı yetersizliği tepkilere neden oldu

Dün gece yarısından itibaren başlayan yağış öğle saatlerinden sonra sağanak yağış şeklinde etkili oldu.

Bir taraftan tarım alanında yağmurun yağmasına sevinilirken bir taraftan da ilçede her defasına gündeme gelmiş olmasına karşın bir türlü önüne geçilemeyen altyapı yetersizliğin oluşturduğu mağduriyet tepkileri de beraberinde getiriyor. Kızıltepe'de birçok ev ve iş yerlerini su baskının altında kalması, araçların trafikte ilerlemesinden yaknaklı yaşadığı mağduriyet tepkilere neden oldu.

Konuyla ilgili yazılı açıklamada bulunan HÜDA PAR Kızıltepe İlçe Başkanı Abdullah Kavan, sağanak yağışın etkili olmasıyla her yıl aynı manzara ve mağduriyetle karşılaşılan altyapı yetersizliğin düzletilmesi hususunda yetkililer çağrıda bulundu.

Kavan, "An itibariyle Kızıltepe ilçesinde sağanak yağmur alt yapı yetersizliğini ortaya çıkardı. Birçok ev ve işyeri su altında kalması halkın tepkisine neden oldu. Aynı manzaraları geçen yılda görmüştük. Bu yılda aynı manzarayı görmemiz ve bunun tekrarlanması, sorunla ilgili bir adımın atılmadığını göstermektedir. Bu beyanatımız kalıcı bir çözüm için İlgili yetkililere çağrıdır." ifadelerini kaydetti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AFAD tarafından Mardin için kuvvetli yağış beklendiğinden sel ve su baskınlarına karşı tekrar uyarıda bulundu.

Yorum Yaz