tatlidede

Mardin'de dehşet anları: 10 sokak köpeği kadına saldırdı

Mardin'de evden dışarı çıkan bir kadın, evinin yakınında 10 sokak köpeğinin saldırısına uğradı.
  • 17.06.2021 00:26
Mardin'de dehşet anları: 10 sokak köpeği kadına saldırdı

Olay, akşam saatlerinde Artuklu'ya  bağlı Nur Mahallesi’ndeki yeni TOKİ konutlarında meydana geldi.

Evden dışarı çıkan bir kadın, evinin yakınında bir anda 10 sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Kadının yanına yaklaşan köpekler, daha sonra saldırmaya başladı.

Köpeklerin saldırısıyla yere düşen kadın defalarca ayağa kalkmaya çalıştı ancak ayağa kalkamadı. Kadın çevredekilerin yardımıyla köpeklerden uzaklaştırıldı.

10 köpek kadının vücudunun çeşitli bölgelerini ısırırken, vatandaşlar tarafından  haber verilen 112 ambulansı ile Mardin Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. 

 TOKİ konutlarındaki köpek saldırısına tepki gösteren sakinlerden Ali Güneş, "Defalarca belediye ekiplerine bu köpekleri şikayet etmemize rağmen bir şey yapmadılar. Olacağı buydu. Bu köpeklerden dolayı çocuklarımız dışarı çıkamaz oldu. önlem almak için illa birilerinin ölümden mı dönmesi lazım. Köpekler kadının heryerini ısırmışlardı.  Kadının Her tarafı ezik ve yara içindeydi.  Son anda vatandaşlar koştu. köpeklerin toplanmasını istiyoruz.  Önlem alınmasını istiyorum belediyelerimizden, gelip toplasınlar." dedi.

Halim Yiğit ise şehrin son günlerde artan sorunlardan bir tanesinin başıboş sokak köpekleri sorunu olduğunu, bu sorunun sadece TOKİ'de olmadığını, Mardin'in bir çok Mahallesi’nde olduğunu söyledi. Çevrede oturan vatandaşlar ise bir çok kez bu tarz vakayla karşı karşıya kaldıklarını dile getirdi. 

Editör: Nezir Güneş

Yorumlar

Image
Türk
17.06.2021 / 16:06

Belediye yetkilileri bir an önce önlem alın lütfen

Image
Emre Doğan
17.06.2021 / 08:34

Belediyenin sokak köpeklerinden daha önemli işleri var. Çiçek, böcek suluyorlar. Sıra gelir mi sokak köpeklerine? Kaç oldu artık bilmiyorum başıboş köpeklerin vatandaşa saldırı haberi. Ama ilgilenen yok, umurunda olan da yok.

Yorum Yaz