Mardin'in Kanayan 2 Yarası!

Mardin'in Kanayan 2 Yarası!

Biri tarım diğeri turizm.

Turizm konusuna daha fazla değinmek istiyorum.

Son yıllarda sadece ülkemizin değil tüm dünyanın ilgisini çekmeye başlayan Mardin, tarihi ve kültür yapısı ile Unesco’nun “Dünya Mirası Kenti Listesine” girmeye adaydır. Kültür Varlıklarının belgelenmesi korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması önem arz etmektedir.

Dünü bugün, dünden getirdiklerini gönlünden; geçmişten geleceğe sunan, tarihi tarihle özümsetmek, yaşayıp yaşatabilmek ayrıcalığı nedeniyle, tarihin en eski Hıristiyan topluluğu Süryanilerin köklü kültürü ve çeşitli uygarlıkların izleriyle bezenen Mardin’de engin hoşgörü şehrin ötesine ulaşmaktadır. Ezanların, çanlarla kardeşçe ve birlikte yankılandığı bu medeniyetler şehrini kim görmek istemez ki?

Lakin eksik hizmet fahiş fiyat uygulanırsa yani ziyaretçi mağduriyetliği olduğu sürece turizm pastasından gereken payımızı alamayacağız.

Kaba bir tabirle leş otel, cafe ve restaurantların fahiş fiyat talepleri bölgemiz için oldukça üzücü.

Güzel şehrimde, işin ehli olmayan TÜRSAB'a kayıtlı olmayan yani kaçak faaliyet veren şirketler, kişiler yani ne ararsanız mevcut.

Bunların sebebi takipsizlik, denetimsizlik, ahbap-çavuş ilişkisi ne derseniz deyin!

Turizm alanında daha yetkin daha kapsamlı hizmet vererek güzel şehrimizi kalkındırması gerekirken çoğu hukuksuzluğu, uygunsuzluğu görmezden gelen bürokratların yeri olmayacak Mardin.

NEDEN Mİ BU HALDEYİZ?

Olmaması gerekenlerin yerinde
olması gerekenler
olması gerekirken
olmaması gerekenler
olduğu için bu haldeyiz.

Yorumlar

Image
Abdulkadir çoktan
30.09.2022 / 14:58

Turizimin olduğu heryerde fiyatlar fahiş oluyor bu konuda mardin olduğu zaman abartılıyor.<br>Benim şahsi görüşüm.8yıl önce uzungölde küllahta bir top dondrma yedim on tl.Yedikten sonra göl gözümde karardı

Yorum Yaz