tatlidede
dedas
tatlidede
Fuar

Mehmet Hadi Kahraman Fen Lisesi Eğitime Başlıyor

Mardin'de yerleşik olan Şeyh Aşireti'nin ileri gelenlerinden Bölgemizin önde gelen kanaat önderlerinden Mehmet Hadi Kahraman, Kızıltepe'de yapımına vesile olduğu Kızıltepe Fen Lisesi'nin eğitim öğretime başlayacak olmasının heyecanının içerisinde olduğunu söyledi.
  • 16.01.2023 16:03
Mehmet Hadi Kahraman Fen Lisesi Eğitime Başlıyor

Kızıltepe'de yerleşik olan Şeyhê Mala Bubê Aşireti olarak bilinen Şeyh Aşireti'nin ileri geleni, Bölgenin önde gelen kanaat önderlerinden Mehmet Hadi Kahraman, Eğitime destek olmak için hibe ettiği 11 dönümlük arazinin üzerine inşaa edilen Mehmet Hadi Kahraman Fen Lisesi'nin Mardin'deki eğitim kalitesi ve başarı ortalamasına önemli katkılarda bulunacağına inandığını söyledi.

11 dönüm arazi üzerine 16 derslikli, yemekhane, pansyon ve spor salonu , konferans solonu ile 5 yıldızlı imkanlara sahip olan Mehmet Hadi Kahraman Fen Lisesi'nin Akziyaret'te eğitim ve öğretime başlayıp, öğrencilerin sesleriyle şenlenecek olmasının mutluluğunu yaşadığını kaydeden Hayırsever İş İnsanı Mehmet Hadi Kahraman, çocukluk yıllarında eğitim ortamı ve imkansızlıklara dikket çekerek, böylesine güzel eğtim kurumlarının öğrencilerin başarısında olumlu bir etki oluşturacağına, bu etkinin Mardin'deki eğitim başarısı ortalamasında sinerjiye dönüşeceğine inandığını söyledi.

Çocukluk yıllarında çeşitli sıkıntılar nedeniyle; yetersiz imkanlar ve sıkıntılar nedeniyle akranlarıyla birlikte kilometrelerce yol yürüdüklerini hatırlatan Mehmet Hadi Kahraman, "Biz sonuna kadar okumak istedik ancak bizim zamanımızda çeşitli sıkıntılar vardı. İmkanlar kısıtlıydı. Ancak bizden sonraki nesiller bizlere göre çok şanslı. Şimdiki gençler -  öğrenciler, daha güzel şartlarda okuyabilsin diye, güzel bir okul yaptırdık. Akziyaret Mahallesi, tarihi İpekyolu üzerinde bulunan 11 dönüm arazi üzerinde 16 derslikli Mehmet Hadi Kahraman Fen lisesinin yapımı tamamlandı. Lisemizin İçerisinde ayrıca 200 kişilik yatakhanesi, spor salonu, yemekhane ve mutfağı bulunuyor. Okulumuz çok yakın zamanda öğrencilerimizin sesleriyle şenlenecek. Ben okuyamadım ama çocuklarımı okuttum. Çok şükür hepsi meslek sahibi oldular. Biri doktor, biri avukat, biri inşaat mühendisi ve işletmeci oldular. Bir oğlum okumadı ama sonradan dışarıdan 3. üniversitesini bitirdi. Kızım da bankacılık ve finans bölümünü bitirdi. Öğretim görevlisi olarak yaşamını sürdürüyor. Çocuklarımla gurur duyuyorum ancak burada okuyacak her bir öğrencinin elde edeceği başarı da benim gurur vesilem olacaktır, Onların başarılarıyla da iftihar edeceğim." dedi.

"EĞİTİME DESTEK OLMAYI SÜRDÜRECEĞİM"

Gençlerine yatırım yapmayan bir toplumun gelecekten beklentisinin olamayacağını kaydeden Hayırsever İş İnsanı Mehmet Hadi Kahraman, son yıllarda Mardin'in eğitim altyapısı ve fiziki imkanlarda önemli bir iyileşme olduğuna dikkat çekerek, bu konuda yapılan yatırımlara hayırseverlerin de bişekilde destek olması gerektiğine işaret etti.

İş İnsanı Kahraman, "Bundan önce de çeşitli alanlarda eğitime katkılarımız olmuştu, Bu ilk değil ama son da olmayacak inşallah, Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da eğitime destek vermeye devam edeceğim. Biz okuyamadık ama bundan sonraki nesiller daha güzel şartlarda okuyabilsin diye güzel bir okul yaptırdık. Bu okulumuzun da vatana, millete ve çocuklarımıza hayırlı, uğurlu olsun. Çocukların Fen Lisesi gibi bir okulda eğitim görmelerini canı gönülden arzu ediyorum. İnşallah bu okulda yetişecek çocuklarımız vatana ve millete hayırlı olurlar. Ben çok hayırlı evlatların yetişeceğine inanıyorum. Bu okuldan devletine ve milletine hayırlı evlatlar yetiştiği takdirde en büyük hediyeyi almış olacağım.” diye konuştu

Mardin’de okul okuyamayan iş insanı, 16 derslikli fen lisesi yaptırdı

Editör: Kadir Üründü

Yorumlar

Image
öz mardinli
18.01.2023 / 08:22

mehmet bey yalnızca okulun arsasını hibe etmiştir. okul yapım işi ihalesi mehmet beye verilmiş ve bu okulun yapım parasını devlet son kuruşuna kadar mehmet beye ödemiştir. mehmet bey bu arsayıda okulun etrafında buluınan ve mehmet beye ait olan arazilerin değer kazanması için hibe etmiştir.

Image
Abdullah menteş
23.05.2023 / 01:59

Oğlum ancak siz Mardin sokaklarında köpek gibi bağirip Kudüs olursunuz başka bir şey demem yani

Yorum Yaz