tatlidede

Necimoğlu: Halkıma hizmet etmek için geri geldim

AK Parti Derik Belediye Başkan Adayı Faruk Necimoğlu ilçesine hizmet için tekrar geri döndüğünü söyledi. Necimoğlu, "Derik'in sorunları için tekrar geri geldim. Derik 25 yıldır sahipsiz, Derik büyük bir köy gibi kalmış. Halkıma hizmet etmek için geri geldim." dedi.
  • 25.02.2024 13:20
Necimoğlu: Halkıma hizmet etmek için geri geldim

Ticari çalışmalar sebebiyle Derik'ten yıllar önce ayrılan AK Parti Derik Belediye Başkan Adayı Faruk Necimoğlu, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Esnafı ziyaret eden Necimoğlu, açtığı seçim koordinasyon merkezinde de vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

"Halk yorulmuş, büyük beklenti içerisinde"

Seçim çalışmalarına da değinen Necimoğlu, "Derik'te iyi karşılandık. Çalışmalarımız iyi gidiyor. Derik halkının teveccühü bizi sevindiriyor. Onlara teşekkür ederim. Yıllardır seçimlerin içerisindeyim böyle seçim görmedim. Halk yorulmuş, büyük beklenti içerisinde." diye konuştu.

"Turistleri çekmek için Rabat Kalesi çalışmamız olacak"

Seçimi kazanması halinde Derik için yapılacak projeleri anlatan Necimoğlu, "Derik'te iş imkanı yok. Tekstil yönünde geliştireceğiz. Derik Zeytinini dünyaya tanıtacağız. Zeytin üreticileri buna mutlu olacak. Kooperatif kurup zeytinciliği ön plana çıkaracağız. GAP için sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceğiz. Rabat Kalesi için çalışmalarımız olacak. Derik tarihi bir şehir, turizm ile ilgi neden Midyat gibi, Mardin Artuklu gibi olmayalım? Turistleri çekmek için Rabat Kalesi çalışmamız olacak. GAP yolu için çalışmalarımız olacak. O yolu açıp Mardin'e olan mesafemizi 20 dakikaya indireceğiz. O bölgeyi mesire alanı yapacağız. Beyazsu, Xurs gibi." ifadelerini kullandı

Derik'te particilik yapmayacağını ve sadece halkı için çalışacağını belirten Necimoğlu, şu ifadelere yer verdi:

"A-B-C partisi demeden Derik için ne gerekiyorsa onu yapacağım. Derik'te yollar yapılmış ama eksiklikler var. Derik için çok çalışmamız gerekiyor."

Image description

Image description

Image description

Editör: Beşir Şavur

Yorum Yaz