Nostradamus'un dehşete düşüren 2023 kehaneti: İnsanlar birbirini yiyecek!

Kahin Nostradamus'un kehaneti dünyayı dehşete düşürdü. Fransız kahin Nostradamus dünyamızı şekillendiren birçok olayı önceden tahmin etmiş olmasıyla biliniyor. Yeni yıla günler kala ünlü kahinin 2023 tahminleri duyanları ürpertti; 'İnsanlar birbirini yiyecek' dedi. İşte detaylar...
  • 23.12.2022 16:11
Nostradamus'un dehşete düşüren 2023 kehaneti: İnsanlar birbirini yiyecek!

Kahin Nostradamus, dünyamızın ne zaman ve nasıl yok olacağı da dahil olmak üzere 6.338 kehanet yazdı. Bu kehanetlerinde Adolf Hitler'in yükselişi, II. Dünya Savaşı, 11 Eylül terör saldırısı, Fransız Devrimi ve atom bombası gibi doğru çıkan öngörüler de yer alıyordu.

Hatta Nostradamus’un 2020 yılındaki koronavirüs pandemisini de öngörmüş olabileceği öne sürülüyor. Nostradamus’un şimdiye dek kehanetlerinin yüzde 70’inden fazlasının gerçekleştiği iddia ediliyor.

Tam adı Michel de Nostradame olan Fransız astrolog, 2 Temmuz 1566'da öldü. Ancak yazdığı şifreli kehanetler hala ilgi görmeye devam ediyor. 2023 yılında bizi bekleyen birtakım şeyler de Nostradamus tarafından yorumlandı.

ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞI

2022'nin şubat ayında Rusya'nın Ukrayna'ya işgal başlatması, üçüncü dünya savaşı korkusunu alevlendirmişti. Nostradamus'un "Yedi ay süren Büyük Savaş, insanlar kötülük yapmaktan öldü" kehaneti, Ukrayna'daki savaştan kaynaklanan başka bir dünya savaşına işaret ediyor. Bu savaşta Fransız şehri Rouen'in felakete kurban gittiğini söyleyen Nostradamus, "Rouen, Evreux Kral'ın eline geçmeyecek" kehanetinde bulundu.

PAPA DEĞİŞECEK

Nostradamus'un 2023 için yaptığı tahminler arasında Francis'in yerini alacak yeni bir Papa da yer alıyor. Nostradamus, Papa Francis'in son gerçek Papa olacağını ve onun yerini alan kişinin skandal yaratacağını söylüyor.

Kutsal Roma Kilisesi'nin son zulmünde, birçok sıkıntının ortasında sürüsünü besleyecek olan Romalı Peter olacak, ardından yedi tepeli şehir yok edilecek ve korkunç Yargıç insanları yargılayacak.

GÖKTEKİ ATEŞ

Nostradamus, "Kraliyet yapısında göksel bir yangın" olacağının kehanetinde bulunmuştu. Bu kehanet kimilerine göre, bir medeniyetin küllerinden yeniden doğması anlamına gelebilir. Kimileri ise bunun zamanın sonu olduğunu öne sürüyor.

KÜRESEL ISINMA

Nostradamus, sıcaklıkların daha da yükseleceğini ve deniz seviyelerinin beklenmedik seviyelere çıkacağını ön görmüştü. Kehanet şöyle:

Baş, güneş gibi parıldayan denizi kavuracak: Karadeniz'in canlı balığı neredeyse kaynayacak. Rodos ve Cenova yarı aç kaldığında, onları kesmek için yerel halk ızdırap çekecek.

YENİ DÜNYA DÜZENİ

Nostradamus, yazılarında iki büyük gücün bir araya gelerek yeni bir ittifak kuracağına değinmişti. Bu yeni ittifak bir kadın ve erkek lider ya da bir zayıf bir güçlü ülkeler arasında olabilir. Ancak bu ittifak uzun sürmeyecek.

MARS FELAKETİ

Elon Musk'ın Mars'a koloni kurma hayali, Nostradamus tarafından öngörülmüştü. Musk, 2029 yılında Kızıl Gezegen'e ilk insanları götürmeyi planlıyor. Ancak Nostradamus, 2023'te Mars programının rotasından sapacağını ön gördü. Kahine göre "Mars'ın ışıkları söndüğünde gökte yangın olacak."

İNSANLAR BİRBİRİNİ YİYECEK

Nostradamus'un belki de en ürpertici kehaneti "artan yamyamlık." İnsanlar hayatta kalabilmek için yamyamlık gibi korkunç yöntemlere başvuracak. Nostradamus'un kehaneti şöyle:

Rahip yok, keşiş yok, öğrenecek çırak yok; Bal, mumdan çok daha pahalıya mal olacak. Buğday fiyatı o kadar yükselecek ki, insan hemcinsini yiyecek.

Öte yandan Nostradamus adıyla anılan Fransız astrolog Michel de Nostredame'ın kehanetlerini içeren Latince "Profetie di Michele Nostradamo" adlı el yazması geçtiğimiz mayıs ayında bulunmuştu. 16. yüzyıldan kalma, yaklaşık 500 sayfalık el yazması eserin çalındıktan sonra Fransa'ya götürüldüğü ve burada bir bit pazarında satıldıktan sonra Almanya'ya ulaştığı belirlendi. Çalınan kitap şimdi Roma'daki kütüphanede. 

GAZETE VATAN

Yorum Yaz