Osmaniye’de bayramda, depremzede çocuklara özel etkinlik

Osmaniye Belediyesi tarafından, Ramazan Bayramı dolayısıyla, depremzede çocukla özel çeşitli etkinlikler düzenlendi.
  • 23.04.2023 10:16
Osmaniye’de bayramda, depremzede çocuklara özel etkinlik

Osmaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, afetzede çocuklara yönelik Ramazan Bayramı etkinlikleri düzenlendi. Deprem felaketinde en çok etkilenen Esenevler Mahallesinde kurulan çadır kentte konuşlanan Sahne tırında, çocukların eğlenmesi için çeşitli etkinlikler düzenlendi. Animasyon ekibi, müzikli yarışmalar düzenleyerek miniklerin eğlenceli vakit geçirmelerini sağladılar.

Programa eşi Nihal Kara ile birlikte katılan Belediye Başkanı Kadir Kara, çocuklara oyuncak hediye etti. Başkan Kadir Kara, 6 Şubat'ta yaşanan deprem felaketi nedeniyle buruk bir bayram yaşandığını ifade ederek, “Asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem afetinde, bizlerde çok büyük bir zarar ve çok büyük bir etkilenme yaşadık. Cenabı Mevla bir daha hiçbir insanlığa böyle bir afet yaşatmasın. Sizlerin de en kısa zamanda bu yaşam şartlarından kurtulup, kalıcı konutlarda yaşayabileceğiniz ortamları sağlama gücünü cenabı Mevla bizlere ihsan eylesin. Devletimiz güçlüdür, devletimiz her türlü imkânlarıyla sizlerin yanındadır. Sizlerle birlikteyiz, sizlerle beraberiz, sonuna kadarda sizlerle birlikte bu mücadeleyi yapacağız. Allah'ın izniyle, sarsıldık ama yıkılmadık, ayakta kalıp mücadeleye devam edeceğiz. Bayramınız mübarek olsun. Bundan sonraki bayramları çok daha güzel kutlamanız dileklerimle hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Kara, konuşmasının sonunda, Osmaniye'ye yardım için afetin zor şartlarında her türlü engelleri aşarak gelip, katkı sağlayan diğer illerdeki belediyelere ve bütün kurumlara teşekkür etti.

Kara, “Öncelikle Asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem afetinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Yaralı hemşerilerimize ve bölgedeki 11 vilayetteki hemşerilerimize, vatandaşlarımıza da Allahtan acil şifalar niyaz ediyorum. Asrın felaketi sebebiyle bu mübarek ramazan bayramını burukluk içerisinde kutluyoruz. Ama bizim gönlümüz hoş kılmaya çalışanlar var. İşte onlardan bir tanesi de Sayın Acun Ilıcalı, Acun medya olarak bugün burada, mübarek ramazan bayramını, çocuklarımızla, aileleri ile birlikte kutlarken, onlara hediyeler vermemize vesile oldular. Gönderilen hediyeleri biz çocuklarımıza evlatlarımıza verdik. Bundan dolayı, Hulusi kalbimle Acun Medyaya teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İHA

Yorum Yaz