tatlidede

Ozon Tedavisi Seans Ücretleri ve Ozon Terapi Fiyatları

  • 24.02.2024 10:57
Ozon Tedavisi Seans Ücretleri ve Ozon Terapi Fiyatları

Ozon Tedavisi Seans Ücretleri ve Ozon Terapi Fiyatları

Ozon tedavisi fiyatları uygulama öncesinde pek çok hasta tarafından merak edilen konular arasındadır. Ozon ya da O3 gazı üç oksijen atomunun birleşmesi sonucunda meydana gelen bir kimyasal bileşiktir. Oksijen veya O2 molekülü iki oksijen atomundan meydana gelirken, ozon molekülü üç oksijen atomundan oluşmaktadır. Bu fazladan oksijen atomu, ozonu oksijen molekülünden ayıran temel bir özelliktir.

Ozon gazı yapı olarak renksiz ve keskin kokusu mevcut olan bir gazdır. Genellikle doğada ozon tabakası oluşturan bir bileşik olarak bilinmektedir. Atmosferin üst tabakalarında bulunan ozon tabakası, güneşten gelen zararlı ultraviyole veya UV ışınlarını engelleyerek yeryüzündeki canlıların korunmasına yardımcı olmaktadır.

Ayrıca ozonun dezenfekte edici özellikleri nedeniyle su ve havada temizlik amacıyla kullanıldığı bilinmektedir. Özellikle su arıtma sistemlerinde, ozon gazı mikroorganizmaları öldürmek ve suyu dezenfekte etmek için kullanılmaktadır. Hayat Ozon, bu uygulamayı farklı hasta profillerine; kişilerin ihtiyaçlarına göre yapabilmektedir. Ozon tedavisi fiyat konusu da kişilere göre özel şekilde belirlenmektedir.

Ozon Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Ozon tedavisi, farklı sağlık sorunlarının tedavisi veya semptomların hafifletilmesi amacıyla tercih edilen bir alternatif tıp yöntemidir. Bilinen birçok faydalı etkisi bulunmaktadır.

Ozon tedavisinin sıklığı ve dozu, hastalığın türü, seyri, ve kişinin ek sağlık sorunları gibi faktörlere bağlı olarak belirlenir. Bu gibi konular ozon tedavisi fiyatı konusunda da etkisini gösterebilmektedir. Ozon tedavisi, çoğunlukla oksijenle karıştırılarak ve belirli oranlarda tercih edilmektedir. Uygulama sürecinde ise değişik metotlar içerisinden kişilere en uygun olanı belirlenmektedir. Ozon terapi yöntemleri şu şekilde özetlenebilir.

Sistemik Ozon Tedavisi

Sistemik ozon tedavisi ozonun dolaşım sistemiyle bütünleştirilmesini hedefleyen bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemde en sık kullanılan yaklaşım, hastadan yaklaşık olarak 50-200 cc arası kan alınması; söz konusu kanın tıbbi ozonla birleştirilerek damar aracılığıyla hastalığa geri uygulanmasıdır. Alternatif olarak, rektal ve vajinal insuflasyon gibi teknikler de kullanılarak sistemik ozon tedavisi uygulanabilmektedir.

Bu teknikler, damar yolunun kullanılmasının zor olduğu durumlarda tercih edilmektedir. Sistemik ozon tedavisi, dolaşım sistemi aracılığıyla bağırsak ve karaciğer gibi organlara da etki edebilme avantajına sahiptir. Kullanılan yöntem ozon tedavisi fiyatları konusunda etki edebilmektedir.

Lokal Ozon Uygulaması

Lokal uygulamalarda ise ozonun belirli bir dokuya ulaşması amaçlandığı için kas, eklem, tendon veya cilt gibi spesifik bölgeler tercih edilmektedir. Bu tedavi yaklaşımında hastadan 2-5 cc arasında kan alınır ve daha sonra tıbbi ozon ile birleştirilerek oluşturulan karışım, belirlenen hedef bölgeye enjekte edilerek tedavi gerçekleştirilmektedir. Yara ve ülser tarzı lezyonların tedavisindeyse torbalama yöntemi tercih edilebilmektedir. Bu yöntemde, lezyon çevresi ozon ile işlenerek tedavi uygulanmaktadır.

Bunların yanı sıra ozon gazının doğrudan cilt üzerine uygulandığı topikal veya sauna gibi farklı tedavi yöntemleri de bulunmaktadır. Ozon tedavisi fiyat burada da değişkenlik oluşturabilmektedir.

Ozon Tedavisi Fiyatları

Ozon tedavisi fiyatı tedavinin türü, uygulama yöntemi, tedavi süresi hastane gibi faktörlere bağlı olarak büyük ölçüde değişiklik gösterebilir. Ayrıca, Devlet Hastanesi ozon tedavisi fiyatları da oldukça merak edilen konular arasındadır. Devlet hastanelerine de uygulama yöntemi, neden uygulandığı, uygulama bölgesi gibi konulara göre farklılıklar yaşanmaktadır. Dolayısıyla, özel hastanelerden fiyat bakımından bir farkı bulunmamaktadır. Ozon tedavisi seans ücreti ne kadar sorusunun belirli bir cevabı yoktur. Bu durum, ozon tedavisi uygulayan hastanelerin hizmet ve fiyat politikalarına göre değişmektedir.

Ozon Tedavisi Kaç Seans Alınmalıdır?

Ozon tedavisi en az 5 seans uygulanması gereken bir tedavi şeklidir ve genellikle 8-10 seans sürer. Fark edilir etkiyi görebilmeniz için minimum 5 seans düzenli olarak terapiyi yaptırmanız gerekmektedir. Ozon tedavisi uygulanan bireyler, genellikle 5. seanstan sonra tedavinin oldukça etkili olduğunu belirtmişlerdir. Ozon tedavisi alan kişilerin görüşleri genellikle bu şekildedir. Seanslar da ozon tedavisi fiyatı üzerinde etkisini gösterebilmektedir.

Ozon kronik inflamatuar süreçleri içeren diyabet, hiperkolesterolemi, hipertansiyon ve otoimmün hastalıklarına sahip kişilerde uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Tedavinin amacı; vücudun fonksiyonlarının olması gerektiği gibi işlemesini sağlamaktır. Tamamlayıcı bir tedavi olarak bilinmekte olup bu sebeple kişinin mevcut hastalığı için kullandığı medikal tedaviye ek olarak bu tedavi alınmalıdır. Ozon terapisi alınması, temel tıbbi tedavinin kesinlikle terk edilmemesi gerektiği anlamına gelmektedir.

Editör: Beşir Şavur

Yorum Yaz