matesis

Pikniğe giden bayanlar kaza yaptı, 11 kişi yaralandı

Kızıltepe - Mardin arasında bulunan Gurs Köylerine pikniğe gittikleri kaydedilen araç şarampole yuvarlandı. Araçta ilk belirlemelere göre 11 kişi yaralandı.
  • 13.08.2023 13:12
Pikniğe giden bayanlar kaza yaptı, 11 kişi yaralandı

Kızıltepe'ye bağlı mesire alanı olarak bilinen Gurs köylerine piknik yapmak üzere gittikleri öğrenilen kadınların bulunduğu hafif ticari araç şarampole yuvarlandı. Yaşanan kazada ilk belirlemelere göre 10'u bayan 1 çocuk olmak üzere toplamda 11 kişi yaralandı. 

Gurs Vadisi Karaman Köyü (Hamziyan) yakınlarında kimliği öğrenilemeyen bayan sürücünün kullandığı hafif ticari araç, seyir halindeyken sürücünün direksyon hakimiyetini kaybetmesiyle yoldan çıkarak uçurumdan aşağı yuvarlandı.

Edinilen ilk bilgilere göre; 10 bayan ile bir çocuğun bulunduğu aracın taklalar atarak uçurumdan aşağı yuvarlandıktan sonra durduğu kaydedildi.

Olay yerinden geçen vatandaşların yardımlarına koşarak ilk müdaheleyi yaptığı kaza mahaline sağlık ekipleri ile çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi yönlendirildi.

Kaza mahalinde yaralıların araçtan çıkarıldıktan sonra olay yerinde yapılan ilk yardım müdahelesinin ardından kazazedeler, sağlık ekiplerince Kızıltepe Devlet Hastanesi ile Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Yaralı kadınlardan F.K., A.K., M.K., R.,S., Ş.S.'nin Kızıltepe Devlet Hastanesinde tedavileri sürerken, R.S.nin durumunun ağır olduğunu öğrenildi.

Jandarma ekipleri kaza yerinde inceleme başlattı.

Bir 3 kişi ve araba görseli olabilir

Editör: Kadir Üründü

Yorum Yaz