matesis
helpyetim

Türkiye'nin Konuştuğu Taksici Nusaybin'de

İstanbul'da aracında turist müşterinin unuttuğu 300 bin Euro parayı bulup sahibine teslim eden taksi şoförü Engin Olgaç, geldiği memleketi Nusaybin'de Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Emrullah Temizkan'ı ziyaret etti.
  • 05.12.2020 13:12
Türkiye'nin Konuştuğu Taksici Nusaybin'de

Taksici Olgaç'ı tebrik eden Temizkan, ilçe olarak gururlandıklarını söyledi.

 

Temizkan, "Nusaybin insanı güzeldir. Gittikleri İstanbul'da, İzmir'de güzel şeyler yapıyorlar. Haberlerde gördüğümüzde çok gururlandık. Tüm Nusaybinli hemşerilerimiz adına sizi kutluyorum" dedi.

 

Olayın oluş şekli hakkında Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Temizkan'a bilgi veren Olgaç, birçok kişiden tebrik mesajları ve telefonları aldığını söyledi.

 

Olgaç, "aynısı olsa yine aynısı yaparım. Biz ailemizden helal kazançla çalışmayı öğrendik" dedi.

 

Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Temizkan, Taksici Olgaç'a Hoşgörünün sembolü olan, "İnanç Parkı" adıyla UNESCO Geçici Kabul Listesi'nde yer alan Zeynelabidin Camisi ve Moryakup Kilisesi fotoğrafı hediye etti.

 

Nusaybin'i ziyaretinde Taksici Olgaç ile karşılaşan Mardin İl Müftüsü Ali Hayri Çelik de Kur'an-ı Kerim ve Hz. Muhammed'in hayatını hediye ederek, "Kur'an-ı Kerim ahlakını yaşadığı için taksici kardeşimizi tebrik ediyorum" dedi.

Yorum Yaz