Valilik koltuğuna oturdu, “Depremde zarar gören yerlere yeşil alan yapılması” talimatı verdi

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını temsili olarak Ruhi Özden Yüksel Özden Kardeşler İlkokulu 4.
  • 23.04.2023 17:07
Valilik koltuğuna oturdu, “Depremde zarar gören yerlere yeşil alan yapılması” talimatı verdi

sınıf öğrencisi Toprak Kaygısız'a devretti. Minik valinin ilk talimatı yeşil alan yapılması oldu.

Temsili olarak valilik görevini üstlenen Kaygısız, "Öncelikle Sayın Valim Erdinç Yılmaz'a beni makamında ağırlayıp bu güzel fırsatı verdiği için teşekkür ederim. Bu koltukta oturmaktan büyük onur duyuyorum çünkü ben burada sadece kendi adıma değil geleceğin temsilcisi tüm çocuklar adına bulunuyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ülkemiz ve dünyada kutlanan ilk ve tek çocuk bayramıdır. Yüce Meclisimizin kurulduğu bugünü bizlere armağan eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve rahmetle anıyorum. Eğitim bir milletin geleceğidir. Yaşadığımız deprem felaketi sonrasında eğitime devam edemeyen çocuklarımızın bir an önce eğitimlerine geri dönmesini hedefliyorum. Depremden zarar gören alanlara yeşil alanlar yapılması, deprem güvenlikli binaların artırılması konusunda çalışmalarımız devam edecektir. Osmaniye'miz gibi doğal güzellikleri korunmuş bir şehirde yaşamaktan mutluyum. Düldül Dağı, Karaçay Şelalesi, yaylalarımız gibi doğal güzelliklerimizin ülke çapında tanıtılıp ilimizin dışarıya açılması konusunda daha çok çalışma yapılmasının gerekli olduğuna inanıyorum. Tüm çocuklar adına ülkemiz için var gücümüzle çalışacağımıza söz veriyorum" diye konuştu.

Kaygısız konuşmasının ardından Belediye Başkanı Kadir Kara'yı arayarak, yeşil alanların artırılması konusunda talimat verdi.

Ziyaret sonunda Vali Yılmaz, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bugün Valilik makamını Toprak Kaygısız evladımıza devrettik. Kendisiyle tanışmaktan mutluluk duydum. Bu vesile ile sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor; sağlıklı, başarılı ve mutlu bir gelecek temenni ediyorum" dedi.

Vali Yılmaz, 4. sınıf öğrencisi Toprak Kaygısız'a hediyeler verdi.

İHA

Yorum Yaz