Artukbey Kahve'den yeni konsept! 113. yılda 113 şube, 550 milyonluk yatırım atağı

Mardin'in Dünyaya kokusu yayılan Milli Markası Artukbey Kahve, 113. Kuruluş Yıldönümü'nde Artukbey Sentes konseptiyle 113. yılda yurt içinde ve yurt dışına yayılan 113 bayi ile 2023 yılına girdi.
  • 20.01.2023 14:46
Artukbey Kahve'den yeni konsept! 113. yılda 113 şube, 550 milyonluk yatırım atağı

Mardin'in Dünyaya kokusu yayılan Milli Markası Artukbey Kahve, 113. Kuruluş Yıldönümü'nde Artukbey Sentes konseptiyle 113. yılda yurt içinde ve yurt dışına yayılan 113 bayi ile 2023 yılına girdi.

Artukbey Sentez Konsepti ile 113. yıla giren marka, Ankara Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nde robotik teknolojilerle çalışacak 10 bin metrekarelik yeni fabrika, AR-GE merkezi, 400 kişilik yeni istihdam ve toplam 550 milyon liralık yatırımla 2023’e giriyor.

Artukbey Kahve Kahve yönetim Kurulu Başşkanı İş İnsanı Tacettin Yertüm, dededen toruna Mardin'den doğup, kokusu ve lezzeti dünyaya yayılan Artukbey Kahve'nin 113. kuruluş yıldönümünde markanın yeni oluşturduğu sentez konseptiyle yenilenen özel ve özgün tasarımıyla 113 şube ile yurt içinde ve yurt dışında şube zincirine yeni halkalar eklemeye devam ettiğini söyledi.

Yertüm, Artukbey'in yeni yatırım atağına, daha önceden oluşturulan değerler de eklendiğinde, toplamda 1500 kişilik bir istihdam, yeni üretim tesislerinde  teknolojinin son ürünü olan robotik teknolojilerin ışığında el değmeden hijyenik ortamıyla müdavimlerine yep yeni heyecanlarla hizmet etmeye devam edeceklerini kaydetti. 

1910 doğumlu olan Artukbey kahvenin Atadan, dededen kalan işleri seven elindeki değere ve mirasa saygı duyan, sahip çıkan ama aynı zamanda AR-GE çalışmalarıyla teknolojik yeniliklerden de yararlanarak geçmişten geleceğe bir sentes oluşturan kuşakların başka yerde rastlanamayacak bir başarı öyküsünü günümüze kadar getirdiğine işaret etti.

Bu başarı öykülerinden biri de, bugünlerde yayıldığı coğrafyayı büyüten, geleneksel kahve kültürüyle, kentli kahve kültürünü birleştiren Artukbey Kahve Markası olduğuna vurgu yapan Yertüm, "ARTUKBEY, köklü bir marka. Kurulduğu dönemlerden bugüne evrim geçirdi. Adını aldığı bölge, Mezopotamya, bugün medeniyetlerin beşiği olarak anılan, yazının ilk bulunduğu, yazılı belgelerin tarihine tanıklık ettiği özel bir bölge. Bir kültür havzasının da adıdır. Bu ismin sorumluluğuyla devam eden yolculuğumuzu her gün üzerine yenilikler, geçmişle geleceği sentezleyen bir dönüşümün içerisinde yol almaya devam ediyoruz. Değişim-Dönüşüm her zaman gereklidir. 113 yaşında olsanız bile kendinisi genç bir delikanlı olarak hissedecek bir heyecanı barındırmanız gerekiyor. Bizler de 113. kuruluş yıldönümümüzde bunu yaptık, yapıyoruz." dedi.

Artukbey markasını, bir zincir oluşumu haline getiren, aile yatırımlarını yeni türden bir iş modeli olarak yapılandıran ve bu büyük dönüşüme liderlik eden Tacettin Yertüm, Markanın 113 şubeye ulaştığı yeniden senteslenen yeni süreçteki gelişmeleri şöyle anlatıyor:

‘‘Değişim, dönüşüm her zaman gerekli. 113 yaşında olsanız bile’. diyerek söze başlıyor.
‘Yeni kuşaklar olarak biz aslında bir iş devralmadık. Bir kültür devraldık atalarımızdan. Burada, Mardin’de, Mezopotamya’nın eşsiz güzelliklerinden, çok renkli, çok dilli, çok kültürlü ama aynı zamanda da çok ahlaklı bir ticaret yapma usulü devraldık. Bu mirası 113. yaşımızda 113 şube ile taçlandırmanın onurunu yaşıyoruz.’’

ARTUKBEY KAHVE’yi, zamansız, medeniyetlerarası bir konuma taşıyan da aslında bu kültür.
İş yapma biçimleri zamanaşımına uğrayabilir ama, iş kültürü kalıcı bir mirastır. Tabii ki bu mirasın hangi koşullarda, hangi vizyonla değişime açık bir hale getirildiği önemli burada.

Editör: Kadir Üründü

Yorumlar

Image
Emin Acay
20.01.2023 / 19:39

113 mü!! Yanlış olmuş 1113 olacak.

Image
Kadir yaprak
20.01.2023 / 16:15

Bir kere değil yüzyıl 50 yıl önce bile artukbey diye biri yoktu kimse bize hikaye anlatamaz Mardin'de yıllardır var olan kuruyemişçiler bellidir Davut Selim birsen'ler ataylar herkesi kandırabilirsiniz ama Mardin halkını kandıramazsınız..

Yorum Yaz