matesis
dedas

Yol çalışmalarında sona doğru gelindi

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde yol sorununu bitirmek için başlatmış olduğu çalışmalarına dört bir koldan hızla devam ediyor.
  • 20.12.2022 18:53
Yol çalışmalarında sona doğru gelindi

Mardin Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, Mardin'in kırsal ve merkez ulaşım altyapısı konforunu artırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, dönem başında kentteki asfaltlama çalışmalarının kenttin dört bir yanında sürmesi ve yol sorununun kalmaması için 4 farklı ihaleye çıkılarak kent genlinde dört koldan yürütülen sıcak asfalt, sathi kaplama ve kilitli parke çalışmalarında sona doğru gelindi.

Bu kapsamda şu ana kadar; Artuklu, Dargeçit, Midyat, Nusaybin, Kızıltepe, Yeşilli, Ömerli, Savur, Mazıdağı ve Derik ilçelerinde toplam 826 kilometre birinci ve ikinci kat sathi kaplama, 91 kilometre sıcak asfatl ve 200 bin 500 metrekare metrekare kilit parke döşendiği belirtildi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahalleler başta olmak üzere kent genelinde yol sorunu kalmaması çalışmalarını sürdüreceğni açıkladı.

featured

Editör: Kadir Üründü

Yorum Yaz