Hakkari

Hakkari Hava Durumu

Hakkâri'de bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji raporlarına göre 15 günlük Hakkâri hava durumu. Hakkâri'de 13 Nisan 2021 Salı hava durumu nasıl olacak? Hakkâri 14 Nisan 2021 Çarşamba yağış var mı? Hakkâri 15 Nisan 2021 Perşembe hava durumu güneşli mi?

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Son dakika! İçişleri Bakanlığından hafta sonu kısıtlamasıyla ilgili hatırlatma

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kontrollü normalleşme döneminde illerin risk durumlarına göre hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının devam edildiği belirtildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İçişleri Bakanlığından Merak Edilen "Oyun" Sorusuna Yanıt!

İçişler Bakanlığı, kontrollü normalleşme sürecine ilişkin sıkça sorular sorulara yanıt verdi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kahvehanelerde oyunlar serbest mi, yasak mı?

İçişler Bakanlığı, kontrollü normalleşme sürecine ilişkin sıkça sorular sorulara yanıt verdi. Kafa karışıklıklarına son veren bakanlık, yüksek riskli iller dışında açılan kahvehaneler ve kıraathanelerin durumuyla ilgili de bilgilendirme yaptı. Buna göre kahvehanelerin açık olduğu illerde oyun (kağıt, okey vb.) oynanmasına müsaade edilmeyecek.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Normalleşme kriterlerine göre yasakların kalkacağı iller!

İllere göre 100 bin kişide haftalık vaka sayısı haritasını Bakan Koca'nın açıklamasının ardından en düşük riskli kentler ve en yüksek riskli kentler de belli oldu. 1 Mart'ta başlaması planlanan kademeli normalleşmenin kaderini belirleyecek haritada, 12 il çok yüksek riskliler arasında değerlendirilirken 4 il de düşük riskli il arasında yer aldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Meteoroloji'den kuvvetli kar yağışı ve çığ uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kuvvetli ve yer yer yoğun kar beklendiğini belirterek, çığ tehlikesi konusunda uyardı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Birçok il ve ilçeye Kadın-Erkek Korucu alımı yapılacak

Mardin başta olmak üzere birçok şehirde ilçe jandarma komutanlıkları bünyesine güvenlik köy korucusu alımı yapılacak. Korucu alımlarının çoğu farklı şekilde yapılıyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Hakkari Üniversitesi'nin yapımı tamamlandı

Kapasitesini artırmak ve bilimsel altyapısını güçlendirmek amacıyla 100 milyon lira yatırım yapılan Hakkari Üniversitesi'nin Zeynel Bey Yerleşkesi'nin yapımı bitti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Midyatlı Uzman Hakkari'de Şehit oldu

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde bölücü terör örgütüyle çıkan çatışmada şehit olan Midyatlı Uzman Çavuş Mehmet Sait Barış, Hakkari'de düzenlenen askeri törenin ardından defnedilmek üzere ailesinin ikamet ettiği köye uğurlandı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

"Hakkari İl Kalsın" Nöbeti!

Türkiye'nin dört bir yanında darbe girişiminin ardından demokrasi nöbeti başlamıştı. Bu eylemler sonlandı ancak bir başka nöbet de Hakkari'de başladı. İl olan kentin Çölemerik adıyla ilçeye dönüştürülecek olmasına tepki gösteren Hakkarililer, "Hakkari il kalsın nöbeti" başlattı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ