Hürriyet

Videosuyla infial yaratan Saadat, Türkiye'de olduğu dönemde Afgan derneklerinin internet sitelerini yönetmiş

Yayınladığı video ile Türk kadınlarına ve son dönemde mültecilerle ilgili çıkışlarıyla gündemde olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a yönelik küfür ve hakaretlerde bulunan Afgan göçmen Sunatullah Saadat'ın Türkiye'de olduğu dönemde Afganistan Dernekler Federasyonu'nun sosyal medya hesaplarını yönettiği ortaya çıktı. Saadat'ın infial yaratan sözleri sonrasında sosyal medya hesaplarında bulunan ona ait geçmişte çekilmiş videolar da yayından kaldırıldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kendisine hakaret eden Afgan gazeteci Saadat için "köpek" ifadesini kullandı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kendisine yönelik ağır hakaretlerde bulunan ancak gelen tepkiler sonrası özür dileyen Afgan göçmen Sunatullah Saadat ile ilgili sessizliğini bozdu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında soruşturma başlatılan Saadat'ın gazeteci maskesi takan basit bir ABD ajanı olduğunu ifade eden Özcan, "Bu köpek; Türk kadınına, milli iradeyle seçilmiş devlet yöneticisine salyalarını akıtarak kin kusarken; iktidarıyla muhalefetiyle bizimkilerden ses yok" dedi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Hakkında soruşturma başlatılan Afgan göçmeni Sunatullah Saadat: "4-5 ay önce Türkiye'den ayrıldım, şimdi Özbekistan'dayım"

Sosyal medya üzerinden Türk kadınlarına ve mültecilere yönelik çıkışlarıyla son dönemde gündemde yer alan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a hakaretler eden Afgan göçmeni Sunatullah Saadat, "İnsan bazen duygulanıp, sinirlenip saçma sapan konuşuyor. Sonra da pişman oluyor. Ben de çok pişman oldum. Kendi duygularımı ve gördüklerimi söyledim" dedi. Çektiği video sonrasında hakkında soruşturma başlatılan Saadat, şu anda Özbekistan'da bulunduğunu ve Türkiye'ye dönemeyeceğini söyledi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FLAŞ FLAŞ FLAŞ! Üçüncü dünya savaşının tarihi belirlendi! ABD'li uzmanlardan kabus senaryosunu açıkladı! "Üçüncü dünya savaşı 2034'te başlayacak"

Son Dakika! ABD'li emekli amiral James Stavridis ve gazeteci Elliot Ackerman'ın kaleme aldığı "2034: A Novel of the Next World War" isimli kitapta, 2034'te ABD savaş gemilerinin Güney Çin Denizi'ne girmesiyle 3'üncü Dünya Savaşı başladığı senaryosu yer aldı. Kitaba göre savaşta insansız askeri araçlar ve hack saldırıları ön plana çıkacak. İşte Üçüncü dünya savaşı ile ilgili belirtilen tarihin detayı...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Son yıllarda yapılan çalışmalar sonucunda stratejik öneme sahip altın ve uranyum yatakları keşfedildi

Yapılan sondaj çalışmaları kapsamında Türkiye'de altın, uranyum, bakır, linyit ve titanyum yatakları ortaya çıkarıldı. Son 5 yılda 292 ton altın keşfedilirken, bulunan uranyum miktarı da üçe katlandı. Nadir bulunan toprak elementlerinin keşfinin stratejik olarak önemli olduğu belirtildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi flaş gelişme! Kılıçdaroğlu, Akşener, İmamoğlu, Yavaş...

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi adaşlık yarışı kızışıyor. Millet ittifakında aday olarak 4 isim öne çıkıyor. CHP lideri Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Akşener, İmamoğlu ve Yavaş arasında adaylık yarışı kızışıyor. Denkleme HDP'nin de girmesi sonucu millet ittifakında bir karar verilmesi gerekecek.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Uğur Dündar kimdir? Gazeteci, yazar ve sunucu Uğur Dündar kaç yaşında? Sedat Peker ne dedi?

Uğur Dündar, Veyis Ateş'in Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon euro istediği iddiasına ilişkin, "Veyis Ateş, 10 milyon euroyu talep ederken bir klik ve lobiden bahsetmiş. Bunu altını çizerek söylüyorum. Veyis Ateş, bu klik ve lobinin kimler olduğunu, bu sözcüklerle neyi kast ettiğini çıkıp kamuoyuna açıklamak zorunda” diye konuştu. Sedat Peker'in geçtiğimiz haftalarda YouTube üzerinden yayınladığı videolarda ortaya attığı iddiaların ardından tartışmalar devam ediyor. Rüşvet ve şantaj tartışmalarına son olarak Uğur Dündar da katıldı. Peki Uğur Dündar kimdir? Uğur Dündar kaç yaşında, kariyeri ve mesleği nedir? Bu güne kadar hangi alanlarda çalışmıştır? Detaylar yazımızda.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ