İnsan Kaynakları Eğitimi İçin Orginsight

Orginsight gelişime açık ve büyüme arzusu olan müşterilerine en uygun desteği sağlayan bir kuruluştur.

EKONOMİ

Kurumların ihtiyacı olan bilgi, birikim konusunda yönetim danışmanlığı yaparak maksimum performansın ortaya konmasına yardımcı olur. Orginsight bünyesinde bulunan hizmetler çözüm odaklı olup, verimlilik üzerine konumlanmıştır. Şirketlerin beklentilerini iyi belirleyip doğru yere kanalize etmeyi amaçlar. Böylece arzulanan hedefe ulaşmak daha kolay ve hızlı olmaktadır. 

Alanında uzman çalışanları ile birlikte firmaların yetkilileri ile ortak çalışmalar yürütüp doğru ritimle çalışmaktadır. Potansiyelini zorlamak isteyen, ulaştıkları ile yetinmeyen şirketlerin karlılıklarını arttırmayı hedefleyen bir kuruluştur. 

 

Geleceğin Meslekleri

Yapılan çalışmalarda birkaç yıl içinde bazı mesleklerin yok olabileceği bazıların ise birleşerek yeni bir iş modeline dönüşmesi beklenmektedir. Artan piyasa rekabeti ve değişen ihtiyaçlar bazı mesleklerin ömrünü arttırırken bazılarının ise yok olmasına neden olmaktadır. Son yıllarda yaşanan küresel kriz ve göç unsurları düşünüldüğünde bu doğal seçilim daha da keskinleşmektedir. Yeniliğe ve değişime adaptasyon becerilerini artıran meslek ve kurumlar güçlenerek bu krizleri atlatırken daha koruyucu ve gelenekçi yaklaşımlar piyasanın beklentilerini karşılamakta zorlanmaktadır.

Geleceğin meslekleri belirlenirken bu maddeleri incelemek gerekmektedir:

  • İnsanlığın beklentisi,
  • Piyasa koşulları,
  • Gelişen teknoloji,
  • Sosyal medya ve reklam,
  • Pazarlama ve üretim kapasitesi,
  • Siyaset ve göç,
  • Yapay zeka gibi kavramlar geleceğin mesleklerini direkt etkileyen önemli unsurlardır. 

Şirketlerin değişim ve gelişime açık olması esnekliğin arttırılması önemlidir. Değişim rüzgarının önünde durmak yerine bunu arkasına almayı başaran grup ve meslekler varlıklarını korumayı başarmıştır. 

Doğru İnsan Kaynakları Eğitimi

Değişen piyasa koşulları doğru çalışanı bulmak ve doğru alanda çalıştırmak giderek zorlaşmaktadır. İşletmenin beklentilerinin doğru anlaşılması, en uygun çalışanın seçilmesi gibi unsurlar önem arz etmektedir. Yetenekli ve bilgili çalışanı bulmak ve elde tutmak işverenler için oldukça önemlidir. Kriz yönetme becerileri arttırılan bir çalışanın verimliliği su götürmez bir gerçektir. 

İnsan kaynakları eğitimi ise firmaların temel ihtiyacını doğru okuyup çalışan portföyü düzenleyerek firmaları desteklemektedir. İşletmelerin pozisyon ve ihtiyacını bilen uygun çalışan dengesini kuran ve yeni kaynaklar bulmaya çalışan insan kaynakları oldukça önemlidir. İşletmelerin maksimum fayda sağlaması için insan kaynaklarının eğitimi de oldukça önemlidir. İşletmelerin etkililiği ve geleceğe hazırlama bakımından bu eğitim şirketin geleceği açısından da büyük öneme sahiptir. 

 

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle