BAŞVURU FORMU! 2022 Bekçi Alımı ne zaman? Bekçi alımı başvuru şartları ne? Nereden başvuru yapılır? Kaç personel alınacak?

Türkiye Geneli 2022 yılı için Bekçi alımı başvuru süreci başladı. Sürecin başlamasının arından kaç personel alınacağı ve başvuru şartları merak konusu oldu. Bekçilik alımlarının başlamasını bekleyen vatandaşlara merakla şu soruların cevabını araştırıyor. Peki 2022 yılı bekçilik alım başvuru şartları ne? Bekçilik başvuruları nereye yapılır? Bekçilikte aranan şartlar ne? Bekçilikte aranan özellikler ne? Kimler başvuruda bulunabilecek? Başvuru için adayların bilmesi gerekenler nelerdir? Nasıl başvuru yapılacak? Ön Başvuru için adayların ödemesi gereken başvuru ücreti ne kadar? Ön başvuru için anlaşmalı bankalar hangileri? İşte Bekçilik ile ilgili merak edilen diğer detaylar...
  • 05.10.2022 14:03
BAŞVURU FORMU! 2022 Bekçi Alımı ne zaman? Bekçi alımı başvuru şartları ne? Nereden başvuru yapılır? Kaç personel alınacak?

Türkiye Geneli 2022 yılı için Bekçi alımı başvuru süreci başladı. Sürecin başlamasının arından kaç personel alınacağı ve başvuru şartları merak konusu oldu.

Bekçilik alımlarının başlamasını bekleyen vatandaşlara merakla şu soruların cevabını araştırıyor.

Peki 2022 yılı bekçilik alım başvuru şartları ne? Bekçilik başvuruları nereye yapılır? Kimler başvuruda bulunabilecek? Başvuru için adayların bilmesi gerekenler nelerdir? Nasıl başvuru yapılacak? Bekçilikte aranan şartlar ne? Bekçilikte aranan özellikler ne? Ön Başvuru için adayların ödemesi gereken başvuru ücreti ne kadar? Ön başvuru için anlaşmalı bankalar hangileri?

İşte Bekçilik ile ilgili merak edilen diğer detaylar...

Emniyet Genel Müdürlüğü Bekçi Alımı başvurusu başladı. Son iki yıldır yapılmayan Bekçi alımı için geçtiğimiz gün Polis Akademisi Başkanlığından yayımlanmış olan Bekçi alımı ilanına göre en az lise mezunu bekçi alımı yapılacak. Adayların beklediği süreç Bugün başlayarak binlerce başvuru bekleniyor. 

3250 Bekçi Alımı Başvurusu Başladı!

Polis Akademisinden geçtiğimiz gün gelen duyuruya göre Türkiye Geneli 3250 Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı gerçekleştirilecek. Sadece erkek adayların başvuru yapabileceği Bekçi Alımı için başvuru süreci başladı.

Polis Akademisi Başkanlığı 26 Nisan 2022 tarihi ile Bekçi alımı başvuru kılavuzunu yayımlayarak 81 şehir Kontenjan dağılımı hakkında bilgi vermişti. 81 şehir kontenjan dağılımına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bekçi alımı için başvurular 28 Nisan 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 13 Mayıs 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURU KLAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

ŞEHİT VEYA VAZİFE MALULÜ OLANLARIN EŞ VEYA ÇOCUKLARI İÇİN ÖRNEK DİLEKÇE

Rekor Başvuru Bekleniyor!

2022 yılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için rekor sayıda başvuru bekleniyor. Bekçi alımlarının son iki yıldır yapılmaması ile birlikte 2022 yılı bekçi alımlarına en az 100 bin başvuru bekleniyor. Ancak Polis Akademisinden gelen duyuru ile 3250 bekçi alımı yapılacağı bildirildi. İlgili kontenjan adayları tatmin etmedi.

Ön Başvuru İçin Başvuru Ücreti Yatırılacak!

Başvuru yapacak adayların bilmesi gereken ise Ön Başvuru için ücret ödenmesi gerekiyor. Ödemeler sadece Polis Akademisi Başkanlığı anlaşmalı bankaya gerçekleştirilecektir.

Ön Başvuru Ücreti: 340 TL

Ön Başvuru İçin Anlaşmalı Bankalar: Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı” isimli hesabına yatırılacaktır.

Başvuru Ücreti yatırma tarihleri: 28.04.2022 saat 09.00’dan 13.05.2022 saat 17.00’ye

ŞEHİT VEYA VAZİFE MALULÜ OLANLARIN EŞ VEYA ÇOCUKLARI SINAV ÜCRETİ YATIRMAYACAKTIR

Başvuru İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

2022 Yılı Bekçi Alımı Sınav Aşamaları Nelerdir?

Bekçi olarak atanacak adayları bazı aşamalardan geçerek başarı durumuna göre ataması yapılacaktır. Bu kapsamda

Sınav Merkezlerine Şahsen Başvuru-Evrak Teslim ve Ön Sağlık Kontrolü ile Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavı (Yazılı Sınav, Fiziki Yeterlilik Sınavı ve Sözlü Sınav)

İSİNOLSA.COM

Yorumlar

Image
Şahin tunçok
07.10.2022 / 21:27

Ben Bingöl'de yasiyom bekçi olmak için ne yapmam gerekiyor

Yorum Yaz