İsabet edilmeyen ama tersi de İsabet edilmeyen!

KÖŞE YAZISI
PAYLAŞ:

Bilirimin kulağına çalınan kelimelerin varacağı yer konusunda kendinle yarış halindesin ve kim kimden daha önce öğreneceği konusunda yine kendinle iddiadasın.
Yaşamı bu kadar iddialara sürüklemen güzel ve geliştirici olabilir ama toplumun genelini düşündüğünüzde yıllar hatta bin yıllar sonrası uygulananların vardığı hantallıkla seni nasıl anlasınlar.
Ama sen kendinle yarıştayken performansını düşürdüysen dur kendini düşün ve anlama kapasitenle yaşamı yorumlayacağından kendine haksızlık etmeden hazırlıklara başla.
Bazı bilgileri görüyor ama doğruluğundan emin değilsen, hatta var olan bilgiler sen için doğru ama sen ispatlayamıyorsan senin ne yapman gerektiğine karar vermen için yine bir nekahat sürecine ihtiyacın olduğunu sakın unutma!
Dinlenmeler ve ara vermeler yeni başlangıçlara vesile oluyorsa, oluşan adrenaline değer biçmek veya ölçüsünü dışarı yansıtmak mümkün değildir.
Yaşamın öyle esprileri vardır ki bunların cenderesinde kendine gelemeyenlerin bol olduğu günümüz yaşantısında farklı bir insan tipolojisi çizmek ve var olana aykırı davranmanın acımasız bir yalnızlık getirdiğini unutmamak gerekir.
Bu kadar karmaşıklaştırılmak istenen yaşamın! Aslında bir insanın veya insanların yaratacağı tarzda yani insan beyniyle sınırlı olan bir karmaşa veya istençler silsilesi olduğu bilindiğinde; sen kaynağa müsebbipten daha zeki davranır veya daha fazla çalışırsan sende bir sorun oluşmaz, akıcılığın ya da çözümün bir parçası olursun
Hele bir soluklanayım dediğin zamanların ekstresinde bile senin çözümün bir parçası veya dalgalanan bayrağın bir yerinde kendine yer bulduğun gibi umuda açılan kapılar arasında sayıldığını göreceksin
Artık emin olanların grubundan kendi mecrana akıttığın suda veya gölet ile denizinde yıldızların yüzeyde senin resmini ortaya çıkardığını ve seninle geçirilecek her zamanın yaşama artı olarak ekleneceğini unutma.
Yıldızlaşma sürecindeki emek ve efordan söz etmek belki senin anlama kapasiten karşısında haksızlık olsa da değinmek isterim, inanılmaz süreçlerin inanılmaz emek sarf etmesine bağlı oluşan ortamların yarattığı esintiyle oluşan dalgalara dayanacak denizlerin olmadığını, ayakta durması gereken dağların sahanda bilyelerin savrulmasıyla eşdeğer olduğunu söylersen döktüğün emeğe biraz yaklaşmış olurum
Belki gözden kaçmıştır diye kontrollere kalkıştığın her adım aslında ilerlemelerin, netliklerin ve kazanımların paylaşımdaki yeri görmen açısından daha bağlayıcı, daha motive edici bir özellik kazanmana yol açacaktır.
Artık yolun açık ve isabet edilen ve tersinden görüldüğü halde de isabete mazhar olan netlikleri elinde tutuyorsun yoluna devam et.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle