James Moore kimdir? James Moore kitapları ve sözleri

Yazar ve Tarihçi James Moore hayatı araştırılıyor. Peki James Moore kimdir? James Moore aslen nerelidir? James Moore ne zaman, nerede doğdu? James Moore hayatta mı? İşte James Moore hayatı...

BİYOGRAFİ
Yazar ve Tarihçi James Moore edebi kişiliği, hayat hikayesi ve eserleri merak ediliyor. Kitap severler arama motorlarında James Moore hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. James Moore hayatını, kitaplarını, sözlerini ve alıntılarını sizler için hazırladık. İşte James Moore hayatı, eserleri, sözleri ve alıntıları...

Doğum Tarihi: 13 Mart 1947

Doğum Yeri:

James Moore kimdir?

Açık Üniversite ve Cambridge Üniversitesi'nde bilim tarihçisi ve Harvard Üniversitesi'nde misafir öğretim üyesi olan James Moore, Charles Darwin'in çeşitli biyografilerinin yazarı olarak dikkat çekiyor.

James Moore Kitapları - Eserleri

  • İnsanları Çözümleme Sanatı

James Moore Alıntıları - Sözleri

  • İnsanların sizi değerlendirmesi ne kadar sürüyor? Bir dakika mı? Yoksa on saniye mi? Yakın zamanda yapılan bir araştırma insanların – doğru ya da yanlış – büyük yargılarda bulunması için saniyenin onda birinin yeterli olduğunu ortaya koymuştur. Saniyenin onda birinde sahip oldukları yargı ve fikirler, çekicilikten statüye ve hatta çalıştırılabildiği ve kişiliğimize kadar pek çok alanı kapsamaktadır. (İnsanları Çözümleme Sanatı)
  • Kahve içmediğiniz zaman Bu, hayvanlar dünyasında kaşağılamayan bir maymun olmaya benzer. İnsanlar sizin bir yaratık olduğunuzu düşündüklerini gizleme gereği bile duymayacaklardır. (İnsanları Çözümleme Sanatı)
  • Kahve insanları dışadönük, yüksek motivasyonlu, hırslı insanlardır. (İnsanları Çözümleme Sanatı)
  • Mutlu,iddiasız ve eğlenceli birisidir ve son moda şarkıları hiç çekinmeden söyler.Klişe ya da bayat algılanma kaygısı yoktur,Dürüst birisidir. (İnsanları Çözümleme Sanatı)
  • Bu herif gerçekten de hayatın masum,naif ve iyimser unsurlarından ibarettir.Kalbini kol yeninde taşır ve size verme konusunda gönüllüdür. Siz onu kıracak olsanız bile ki öyle de olur. Yine de kararlı bir erkektir doğru kadının dışarda bir yerlerde beklediğine inanmaktadır.. (İnsanları Çözümleme Sanatı)
  • Beden dili uzmanı Judi James kahve seçiminizden yediğiniz sandviçe, yüksek topuklardan yatağınıza kadar tüm alışkanlıklarınızın ve seçimlerinizin altında yatan gizli anlamları açığa çıkarıyor ve kendinizle ilgili hiç bilmediğiniz özelliklerin farkına varmanızı sağlıyor. Bu sayede insanların sizi gerçekte nasıl algıladıklarını ve bunu nasıl değiştirebileceğinizi, ayrıca arkadaşlarınız, aileniz ya da olası sevgilinizle ilgili bilmek istediğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz. Hem de onlara tek bir soru bile sormadan! (İnsanları Çözümleme Sanatı)
  • Bu kitabı okurken, bir kısmı bilinçli ama çoğu bilinçdışı verilen bu kararların, saçma görünmelerine karşın ne kadar önemli olduklarını ve birer anlamı olduğunu keşfedeceksiniz. Her bir seçim kişilik özellikleriniz hakkında açık mesajlar yollar ve insanların sizi algılayışını derinden etkiler. Hayatın modern ve hızlı gidişatı nedeniyle insanları mümkün olan en kısa zamanda ve çok az veriyle değerlendirmeye çalışırız. (İnsanları Çözümleme Sanatı)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle