Japonya

Mu varyantının, antikorlara karşı daha dirençli olduğu tespit edildi

Koronavirüsün Mu varyantına yönelik çalışmalar yapan Japon uzmanlar, söz konusu varyantın, normal virüsten 9,1 kat daha antikorlara karşı dirençli olduğunu tespit etti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Üniversiteye girişte 3 alanda asgari başarı puanı şartı artırılacak

Resmi Gazete'de yayımlanan 2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'na göre, mezuniyet sonrasında doğrudan meslek icra yetkisi veren yükseköğretim programlarında asgari başarı puanı şartı uygulaması genişletilecek. Üniversitelerin kapasiteleri, arz-talep dengesi ve mevcuttaki programların asgari doluluk oranları dikkate alınarak belirlenecek. Yabancı dilde eğitim veren programların sayısı artırılacak. Kurulması planlanan kadın üniversitesinin akademik birimlerinin oluşturulmasına yönelik çalışmalar başlatılacak.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2. Dünya Savaşı sırasında batan Japon gemileri, yanardağdaki hareketlilik sonrası ortaya çıktı

2. Dünya Savaşı sırasında ABD tarafından batırılan Japon gemileri, Iwo Jima adasının batısındaki Suribachi Dağı'ndaki yanardağın yarattığı sarsıntılarla deniz yataklarının yükselmesi sonucu ortaya çıktı. 20 bine yakın askerin hayatını kaybettiği Iwo Jima'daki savaşta batan gemiler sismik hareketlilikten dolayı artık volkanik küllerin üzerinde oturuyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

En fazla askeri harcama yapan 25 ülke listelendi! Türkiye 17.7 milyar dolar ile 16. sırada yer aldı

2020 yılında askeri olarak en çok harcamada bulunan 25 ülke açıklandı. Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü'nün paylaştığı bilgilere göre, küresel olarak ordulara yapılan harcamalar 2020 yılında 1 trilyon 981 milyar doları bulurken, bu rakam küresel GSYİH'nın yüzde 2,4'ünü oluşturdu. Listede Türkiye 17.7 milyar dolar ile 16'ncı sırada yer aldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Tokyo'da yarışan son kafile yurda döndü

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda atıcılık 10 metre havalı tabanca P2 sınıfında gümüş madalya kazanan Ayşegül Pehlivanlar'ın da bulunduğu sporcu, Gençlik ve Spor Bakanlığı heyeti ve federasyon yöneticilerinin bulunduğu kafile yurda döndü.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Haşimoto Seiko'dan Tokyo 2020 değerlendirmesi

Tokyo 2020 Organizasyon Komitesi Başkanı Haşimoto Seiko, yeni tip koronavirüse (COVID-19) tehdidine rağmen Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunlarının "büyük bir sorun yaşanmadan" düzenlendiğini söyledi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Flaş Gelişme! Trendyol'dan bir ilk! Trendyol'a büyük yatırım! 1,5 milyar dolarlık yeni yatırım alan Trendyol, Türkiye'nin ilk "Decacorn"u oldu!

Trendyol, 1,5 milyar dolarlık yeni yatırım turuyla değerlemesini 16,5 milyar dolara çıkardı. Böylece Trendyol, değeri 10 milyar doları geçen şirketler için kullanılan "Decacorn" tanımına sahip ilk Türk teknoloji şirketi oldu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Japonya meydana gelen heyelanda kaybolan 5 kişiyi arıyor

Japonya'da 1 ay önce meydana gelen, 22 kişinin ölümüne neden olan sel ve heyelanda kaybolan 5 kişi için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Polonya'dan "zorla ülkesine gönderilmeye çalışılan" Belaruslu sporcuya 'insani vize'

Polonya, 2020 Tokyo Olimpiyatları'na katıldığı takım antrenörlerini eleştirmesi sonrası ülkesine gönderilmeyi reddeden Belaruslu sprinter Krystsina Tsimanouskaya'ya, "insani vize" sağladı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye, Tokyo 2020'nin 8. gününde ilk altın madalyasını aldı

Türkiye, oyunların 8. gününü okçulukta Mete Gazoz'un aldığı altın madalyayla kapattı. Mete'nin bu şampiyonluğu Türkiye'nin Tokyo 2020'de aldığı ilk altın, Türk okçuluğunun ise ilk olimpiyat madalyası oldu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Türk sporcular 2020 Olimpiyatları için Tokyo'da sahaya iniyor

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda bugün Türkiye adına 16 sporcu sahne alacak.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Dünya şokta! Çölün ortasında uyduya yakalandı, Gizli nükleer üsler ortaya çıktı

Küresel dominasyon peşinde olmakla suçlanan Çin'le ilgili inanılmaz uydu görüntüleri ortaya çıktı. Çölün ortasındaki tesislerle ilgili uzmanlar "Neden bu kadar acele ediyor?" sorusunu sordu. Çin çölün ortasında ne inşa ediyor? Çin çölde gizli sığınaklar mı yapıyor? Çölün ortasında yapılan gizli sığınakların amacı ne? İşte tüm detaylarıyla çölün ortasında inşa edilen gizli Çin üstleri…

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yurtdışından gelirken PCR testi kaç gün içinde yapılmalı?

Yeni kurallar belirlendi. Seyahat edecek olanları ilgilendiren kararlar açılandı. Türkiye yapılacak dış hat uçuş seferlerinde yolculardan seyahat tarihlerinden 14 gün önce aşı olunduğuna dair belge veya varıştan önceki 72 saat içinde yapılmış negatif PCR negatif sonucu ibraz etme zorunluluğu getirildi. Bu arada alınan karar doğrultusunda Brezilya ve Güney Afrika'ya olan uçuş yasakları sona ererken, bu ülkelerden gelen yolcular valiliklerce belirlenen yerlerde 14 gün karantinada tutulacak.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ