Kaderimin Oyun Fikret kim? Onur Bilge kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Onur Bilge sevgilisi kim? Oynadığı diziler

Oyuncu Onur Bilge hayatı merak ediliyor. Peki Onur Bilge kimdir? Onur Bilge kaç yaşında? Onur Bilge aslen nereli? İşte Onur Bilge hakkında merak edilen detaylar ve hayatı...

BİYOGRAFİ

Onur Bilge Kimdir?

Onur Bilge, 18 Şubat 1983 tarihinde Tunceli’de dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini Tunceli’de tamamlamış, orta öğretim eğitimine İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi ile devam etmiştir.  

Yüksek öğretim eğitimi için İzmir’e giden Onur Bilge, Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü okuduğu süreçte tiyatroyla tanışmış ve Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü ile eğitimine devam etme kararı almıştır.  

Öğrencilik sürecinde okul oyunlarının yanı sıra çeşitli televizyon dizisi ve televizyon programlarında da oynayarak kendisini geliştirmiştir.  

Oyunculuk öğrencisi olduğu dönemde ‘Woyzeck’ isimli oyunla 2011 Arda Kanpolat En İyi Oyuncu Ödülü’ne layık görülmüş ve mezuniyetinin ardından çeşitli tiyatro topluluklarında yer almaya başlamıştır.  

Sahnekarlar, İstanbul Devlet Tiyatrosu, Craft, Sadri Alışık Tiyatrosu, Bagaj gibi topluluklarda çalışan Onur Bilge, günümüzde de Sadri Alışık Tiyatrosu kadrosunda yer almaktadır.  

Kırık Kanatlar, Vahyin İzinde, Gülperi, Çalıkuşu, İncir Reçeli 2 gibi pek çok yapımda da yer alan başarılı oyuncu, şimdilerde ise TV 8 ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Kırmızı Oda’ adlı dizide Boncuk’un eşi Sadık karakterine hayat vermektedir.  

Kova burcu özelliklerine sahip olan Onur Bilge, 1.77 metre uzunlukta ve 75 kilogram ağırlıktadır.  

Onur Bilge’nin rol aldığı bazı diziler ve filmler:

2018 - Gülperi (Ejder Taşkın) (TV Dizisi)

2014 - Vahyin İzinde (TV Dizisi)

2013 - Çalıkuşu (TV Dizisi)

2014 – İncir Reçeli 2 (Garson) (Sinema Filmi)

2013 - Eksik Sayfalar (Sinema Filmi)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle