Kaderimin Oyunu Asiye kim? Öykü Karayel kimdir, aslen nerelidir? Kaç yaşında? Öykü Karayel eşi kim? Öykü Karayel oynadığı diziler

Oyuncu Öykü Karayel hayatı merak ediliyor. Peki Öykü Karayel kimdir? Öykü Karayel kaç yaşında? Öykü Karayel aslen nereli? İşte Öykü Karayel hakkında merak edilen detaylar ve hayatı...

BİYOGRAFİ

Öykü Karayel Kimdir?

Öykü Karayel, 20 Ağustos 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Orta öğretim eğitimini Çemberlitaş Kız Lisesi’nde tamamlamıştır. İkiz kardeşe sahiptir.

Oyunculuğa duyduğu ilgi üzerine Kenter Tiyatrosu’nda bir süre eğitim alan Öykü Karayel, yüksek öğretim eğitimine İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü ile devam etmiştir.  

Öğrencilik döneminde Tiyatro Krek’in ‘Güzel Şeyler Bizim Tarafta’ isimli oyunu için yapılan seçmelere katılmış ve 30 kişi arasından seçilmiştir. Bu oyunda ilk kez profesyonel anlamda sahne alan oyuncu, Ayşe rolü ile seyircinin beğenisini kazanmıştır. Ayrıca buradaki üstün performansıyla 16. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri’nde ‘Efes Özel Ödülü’ ve ‘Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Genç Yetenek Ödülü’nü de almaya layık görülmüştür.

Başarılı oyuncu 2018 yılında şarkıcı Can Bonomo ile dünya evine girmiştir.

Televizyon dünyasına ‘Kuzey Güney’ isimli dizi ile geçen oyuncu, dizide Cemre Çayak karakterine hayat vermiş ve önemli bir çıkış yakalamıştır. Kara Para Aşk, Bulantı, Toz, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Jet Sosyete gibi pek çok yapımda da yer aldı.

Aslan burcu özelliklerine sahip olan Öykü Karayel, 1.55 metre uzunlukta ve 51 kilogram ağırlıktadır.  

Öykü Karayel’in rol aldığı bazı diziler ve filmler:

2011 – Kuzey Güney (Cemre Çayak) (TV Dizisi)

2014 – Kara Para Aşk (İpek) (TV Dizisi)

2015 – Toz (Azra Naziri) (Sinema Filmi)

2016 – Muhteşem Yüzyıl Kösem (Dilruba Sultan) (TV Dizisi)

2018 – Put Şeylere (Elif) (Sinema Filmi)

2018 – Muhteşem İkili (Yağmur) (TV Dizisi)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle