tatlidede
dedas
tatlidede
Fuar

İkinci Şans - Robyn Schneider Kitap özeti, konusu ve incelemesi

İkinci Şans kimin eseri? İkinci Şans kitabının yazarı kimdir? İkinci Şans konusu ve anafikri nedir? İkinci Şans kitabı ne anlatıyor? İkinci Şans PDF indirme linki var mı? İkinci Şans kitabının yazarı Robyn Schneider kimdir? İşte İkinci Şans kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...
 • 03.02.2023 09:00
İkinci Şans - Robyn Schneider Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Kitap Künyesi

Yazar: Robyn Schneider

Çevirmen: Özge Nur Küskün

Editör: Sibel Yıldız

Orijinal Adı: Extraordinary Means

Yayın Evi: Pegasus Yayınları

İSBN: 9786053438489

Sayfa Sayısı: 336

İkinci Şans Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

EN ÖLÜMCÜL VİRÜS BİLE UMUT VE AŞK KARŞISINDA YENİK DÜŞER. ÇÜNKÜ İKİNCİ ŞANSLAR BUNU GEREKTİRİR.

Derslerinde son derece başarılı olan Lane, on yedi yaşına geldiğinde kendini, tedavi edilemeyen tüberkülozdan mustarip halde, Latham Yurdu sanatoryumundaki gençlerin arasında bulur. Yarı hastane yarı yatılı okul olan Latham, katı kurallar ve kafa karıştırıcı uygulamalarla doludur; öğrencilerin kahvaltıyı kaçırınca ceza almaları, Fransızca dersinden çakmalarından daha kolaydır.

Lane çocukluğundan tanıdığı utangaç ve yalnız Sadie’yle Latham’da karşılaştığında, belalı bir arkadaş grubuna katılmış olan genç kızın esprili, korkusuz ve son derece ilgi çekici bir karaktere büründüğünü şaşkınlıkla fark eder.

Zaman geçtikçe Lane de Sadie’nin grubunun bir parçası haline gelir. İki genç sonunda hastalıklarının aslında sadece bir başlangıç olduğunu; hastalığın insanın gerçek kişiliğini belirlemediğini ve aşkın, onun ilacı olduğunu keşfedecektir.

“Yaşam, ölüm, korku ve ikinci şanslar üzerine yazılmış bu roman, zekice espriler, mütevazı bir mizah ve dikkat çekici karakterleriyle, kitap rafında durduğu gibi durmayacak.”

VOYA

“Schneider’in hayatı dolu dolu yaşama temasını incelikle işlediği bu kitap, Aynı Yıldızın Altında’nın öncülük ettiği gençlik edebiyatını sevenler için kaçırılmaması gereken bir cevher.”

School Library Journal

“Hastalığa yakalanmış gençlerin belirsiz kaderi ve onların yeni başlangıçlara dair umudu arasındaki denge, okurları oldukça düşündürecek.”

Publishers Weekly

“Ölümcül hastalıkları ele alan gençlik romanlarının yükselişte olduğu bugünlerde, türün meraklıları ve hüzün dolu bir aşk hikâyesi arayan okurlar için ideal bir eser.”

Children’s Literature

“Aynı Yıldızın Altında’nın hikâyesine doyamayan hayranlar için bu kitap son derece tatmin edici olacak.”

Booklist

İkinci Şans Alıntıları - Sözleri

 • Hayat devam eder, ta ki devam etmeyi bırakana kadar…
 • “Hiç kimse doğru çağda doğduğuna inanmaz.”
 • Sanki başka birinin hayatını yaşıyormuş gibiydim çünkü bu hayat bana ait olamazdı.
 • Ama ikinci şanslar sonsuza dek sürmezdi. Ve mucizelerin bile sona erdiği bir tarih vardı.
 • Bir şeyin silinip gidebilmesi için önce bir iz bırakması gerekir.
 • Güzeldi. Kendini daha az yalnız hissederek yalnız kalmak gibiydi.

İkinci Şans İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Yazarın kendi deyimiyle ''İkinci şans, adından da anlaşılacağı üzere ikinci şanslara, dünyadaki yerinizi belirleyebileceğiniz ve oraya ulaşmak için güçlü olacağınız bir umuda sahip olmanın ne demek olduğuna dair bir hikaye.'' Hayatın koşuşturmacası içinde kısa bir mola vererek okunabilecek ve bu koşuşturmacaları düşünmenize neden olabilecek bir gençlik kitabı. (Miray Feyza)

Bu kitabı okuyan tek kişi olduğumu saniyodum neyse ki başkaları da varmış. En sevdiğim kitaplar arasında. Bikac sene önce kutuphaneden alıp okumuştum. Çok güzel bir atmosferi var. Tam gençlik romanı ama nerdeyse hiçbir klişe yok o kadar tatlı ve güzel bir havası var ki kendinizi kaptiriyosunuz okurken. Gençliğe dair aşk, dostluk ve maceralar var dediğim gibi hiç klişe yok bambaşka bir kurgu ve ortam.Tekrar okusam aynı etkiyi yaşatır mi bilmiyorum ama hala o etkisini hatırlıyorum. Kapağı kapatınca bile o karakterlerin yanında hissedebiliyorsunuz. Sonu mutlu olmasa da etkileyiciydi. Yine okuyasim geldi çok tatlı çok güzel bir kitap. (xien rifns)

İkinci Şans PDF indirme linki var mı?

Robyn Schneider - İkinci Şans kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de İkinci Şans PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Robyn Schneider Kimdir?

Robyn Schneider Kitapları - Eserleri

 • İkinci Şans
 • Her Şeyin Başlangıcı

Robyn Schneider Alıntıları - Sözleri

 • Fransızcada bir şeyin geçip iz bıraktığını hissettiğinde buna Sillage geliyorlar. (Her Şeyin Başlangıcı)
 • “Hiç kimse doğru çağda doğduğuna inanmaz.” (İkinci Şans)
 • "Hey," dedi Cassidy beni omzuyla dürterek. "Selam." "Bu güzelmiş." "Çok güzel," dedim onaylayarak. "Gördüğüm en güzel otopark." Cassidy berbat espri yapma çabama başını iki yana sallayarak karşılık verdi. Üst üste üç havai fişek patladı: mor-yeşil-altın renkli. "Bunun bir adı var," dedi Cassidy. "Fransızca da bir şeyin geçip iz bıraktığını hissettiğinde buna sillage diyorlar. Havai fişekler patladığında ve öncekilerin dumanını aydınlattığında hep o aklıma gelir." "Berbat bir kelime," dedim şakayla. "Geçmişe tutunmak için bir bahane gibi." (Her Şeyin Başlangıcı)
 • Birbirimizin hayatından hayaletler gibi geçiyoruz, geride hiç var olmamış insanların akıldan çıkmayan anılarını bırakıyoruz. (Her Şeyin Başlangıcı)
 • Hayat devam eder, ta ki devam etmeyi bırakana kadar… (İkinci Şans)
 • Sanki başka birinin hayatını yaşıyormuş gibiydim çünkü bu hayat bana ait olamazdı. (İkinci Şans)
 • tuhaf bir biçimde kendimi durumdan soyutlanmış hissediyordum, sanki umursamak fazla çaba gerektiriyormuş gibi. (Her Şeyin Başlangıcı)
 • Bir şeyin silinip gidebilmesi için önce bir iz bırakması gerekir. (İkinci Şans)
 • O bir kıvılcım vermemişti belki ama yangın bana aitti. Oscar Wilde bir keresinde dünyada en nadir rastlanan şeyin yaşamak olduğunu söylemiş çünkü çoğu insan sadece var olur ve hepsi budur. Haklı olup olmadığını bilmiyorum ama uzun zaman sadece var olarak geçirdiğimi biliyorum ve artık yaşamaya kararlıyım. (Her Şeyin Başlangıcı)
 • Ama ikinci şanslar sonsuza dek sürmezdi. Ve mucizelerin bile sona erdiği bir tarih vardı. (İkinci Şans)
 • Kelimeler yanlış seçildiğinde insana ihanet edebiliyorlar ya da fazla kullanılırsa anlamlarını yitirebiliyorlardı. (Her Şeyin Başlangıcı)
 • Bazen herkesi bir trajedinin beklediğini düşünüyorum, pijamalarıyla süt satın alan ya da kırmızı ışıkta durup burunlarını karıştıran insanların yaşayabilecekleri bir felakete yalnızca saniyeleri kaldığını. Herkesin hayatında, ne kadar sıradan olursa olsun, sıradışı bir anın geleceğine inanıyorum.. (Her Şeyin Başlangıcı)
 • "Aslında hayatım boyunca yanlış deney yapmıştım ve Cassidy bunu fark eden ilk kişi olmasına rağmen farklı bir yolda ilerlemem için gerekli öğeleri sağlayan o değildi. O bir kıvılcım vermişti belki ama yangın bana aitti. Oscar Wilde bir keresinde dünyada en nadir rastlanan şeyin yaşamak olduğunu söylemiş çünkü çoğu insan sadece var olur ve hepsi budur. Haklı olup olmadığını bilmiyorum ama uzun bir zamanı sadece var olarak geçirdiğimi biliyorum ve artık yaşamaya kararlıyım. " (Her Şeyin Başlangıcı)
 • Öğrenci otoparkına gittiğimizde sadece benim Volvo'm, Justin Wong'un modifiye Honda'sı ve tepesine bir sörf tahtası bağlanmış bir kamyonet vardı. "Şey, araban nerede?" diye sordum. Cassidy güldü. "Bisikletim hemen burada." "Ya," dedim bakarak. "Ne?" "Hiç." Cassidy'nin bir bisikletle çilek tarlalarının önünden pedal çevirerek geçişini hayal ederken sırıtmamaya çalıştım. "Çevreyi umursadığımı bilesin," dedi Cassidy hiddetle. "Karbon ayak izimi azaltmak için elimden geleni yapıyorum." Bir an bunu düşündüm. "Başkasının arabasında gitmek de karbon ayak izini azaltır, değil mi?" diye sordum. "Evet." "Yani seni eve bırakmamı ister misin?" (Her Şeyin Başlangıcı)
 • Güzeldi. Kendini daha az yalnız hissederek yalnız kalmak gibiydi. (İkinci Şans)
 • Fark ettiğim bir şey var: Rahatlamamızı söyleyen tek yerler dünyada en az rahatlanabilecek olanlardı. Uçaklar, dişçi, psikiyatrik bekleme odaları, hastanede serum takılan küçük, perdeli bölmeler. (Her Şeyin Başlangıcı)

Yorum Yaz