tatlidede

Karanlık Yalanlar - Alessandra Torre Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Karanlık Yalanlar kimin eseri? Karanlık Yalanlar kitabının yazarı kimdir? Karanlık Yalanlar konusu ve anafikri nedir? Karanlık Yalanlar kitabı ne anlatıyor? Karanlık Yalanlar PDF indirme linki var mı? Karanlık Yalanlar kitabının yazarı Alessandra Torre kimdir? İşte Karanlık Yalanlar kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...
 • 30.01.2023 08:00
Karanlık Yalanlar - Alessandra Torre Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Kitap Künyesi

Yazar: Alessandra Torre

Çevirmen: Onur Kınacı Birler

Editör: Berke Kılıç

Tasarımcı: Aslıhan Kopuz

Orijinal Adı: Black Lies

Yayın Evi: Yabancı Yayınevi

İSBN: 9786055016517

Sayfa Sayısı: 336

Karanlık Yalanlar Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Bu bir aşk hikâyesi ama okuması kolay olanlardan değil...

Brant: Yirminci yaş gününde bir teknoloji milyarderi oldu. Benimle üç yıldır beraber. Dört kere evlenme teklif etti. Dört kere reddedildi.

Lee: Ev hanımlarıyla aşna fişne yapmadığı zamanlarda çim biçiyor. Elleri ve vücudunun diğer parçaları son derece yetenekli. Bilse de bilmese de, iki yıldır benim tarafımdan takip ediliyor.

Durmayın. Yargılayın beni. Benim aşkımın nelere yol açtığı hakkında en ufak bir fikriniz bile yok. Daha önce bu hikâyeyi duyduğunuzu düşünüyorsanız güvenin bana… duymadınız.

"Kendinizi, okuyacağınız ve tekrar okumak isteyeceğiniz en dudak uçuklatıcı kitaplardan birine hazırlayın. Karanlık Yalanlar kusursuzca yazılmış, etkili bir şekilde detaylandırılmış ve bir insanın aşk için ne kadar ileri gidebileceğini gösteren bir kitap. Okurken büyülendim, serseme döndüm ve bittiğinde nutkum tutulmuştu." 

-Natasha is a Book Junkie-

"VAY BE!!! Açıkçası, okuduğum en MUHTEŞEM kitaplardan biriydi! Kesinlikle favorilerimden!"

-Aestas Book Blog-

"Bir beğendiğiniz kitaplar vardır, bir sevdikleriniz, bir de aklınızı başınızdan alıp sonsuza kadar sizinle kalacak olanlar; işte Karanlık Yalanlar sonuncusu."

-Rosie's Book Heaven-

Karanlık Yalanlar Alıntıları - Sözleri

 • Bu bir aşk hikayesi ama okuması kolay olanlardan değil…
 • Yalanlar. Aramızda onlardan dağlar kadar var.
 • Her çocuk sevgi ister.
 • “Hayır.” Tıpkı öğretildiği gibi gülümsedim. Her zaman gülümse. Gülümsemeler duyguları gizler.
 • Aşk? …ikimiz de dikkatli yaklaşıyor, bakire kalplerimizi beceriksiz ellerimizle korumaya çalışıyorduk.
 • Durmayın. Beni yargılayın. Benim aşkımın nelere yol açtığı hakkında hiçbir fikriniz yok.
 • Gerçek aşk, sınırlarımızı zorlayıp daha iyi olmak için can atmamızı ve elimizde olanları korumak için savaşmamızı sağlıyor. Ben bu aşk için savaşacağım. Yalan söyleyeceğim. Çalacağım. O, bunların hepsine değer.~ Brant
 • Yalanlar. Aramızda onlardan dağlar kadar var.
 • Güzel ve zariftir ama tüm ışığını saran karanlık bir iplik gibi kişiliğini tanımlayan keskin köşeleri de vardır. Onu geçmeye çalışırsanız sizi kesecek olan köşeler.
 • Birini gerçekten sevdiğinizde çekip gidemiyorsunuz. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar. Ağızlarından ya da beden dillerinden ne yalanlar dökülürse dökülsün kendinizi onların yelkenine sıkıca bağlıyorsunuz ve bu bağ ne kadar kalın ya da ince olursa olsun orada olmak için yemin ediyorsunuz. Rüzgârın sizi istediği yöne sürüklemesine izin veriyorsunuz. Burası bir enkaz bile olsa… Burası sizi ikiye ayırsa ve iyi olan her şeyi öldürse bile…

Karanlık Yalanlar İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Merhaba, “Bu bir aşk hikayesi ama okuması kolay olanlardan değil…” Evet yazarın da dediği gibi kitabın kapağına bakıp bir de arka yazısını okuyunca aldatan bir kadının aşk hikayesini okuyacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Kitap klasik bir aşk ilişkisi ile başlayıp ortalara doğru neler oluyor dedirten bir ilerleyişle devam ederken kitabın sonu tam bir ters köşe konu ile bağlanıyor. O yüzden konusu hakkında pek bir şey paylaşmıyorum yazarsam spoiler vermiş olurum :) Yazar, karakterlerin yaşam biçimlerinden, psikolojilerinden ve neyi neden yaptıklarını ince ince işleyerek bize aktarıyor. Her karakterin zaman içinde yaşadıkları ve sonunda anlatılan konu ile bağlantısını kurduğunuzda kitap artık sürükleyici olmaktan çıkıp soluksuz okuma isteği ile sayfaları ardı ardına çevirme isteği yaratıyor. Eğer sizde farklı bir tarzda sonsuz aşk romanı okumak isterseniz bu kitabı sizlere öneriyorum. Bu arada küçük bir dip not, kitapta + 18 içeriklerin bulunduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Mutlu ve keyifli okumalar :) (Sevgi’nin Kitap Dünyası)

ne yazsam spoiler olacak azıcık o yüzden kitap kapagına bayıldıgımı söylemek istiyorum ahshd kitabın konusu sanki sadakatsiz bir kadını okuyacakmışız gibi dursa da her sayfa şampiyonlar ligi gibi. sırlar, entrikalar falan saglam kurgu. kapağa aldanmayın. kitap boyunca dediğim 3 sey:nE nE NEEE (Çağla Büşra)

Layana güzel, zengin bir aileden gelen ama bu ailenin zorunlu yaşam tarzından nefret eden, zincirlerini kırmaya çalışan ama gerçek hayatından kaçmayan esas kızımız. Brant ise oniki yaşında bir bilgisiyar yapacak zekaya ve bilgiye sahip, yirmili yaşlarında bir bilgisayar dahisi olmuş, yakışıklı ve içten içe yalnız esas oğlumuz. İkisinin yolları kimsesiz çocuklar için düzenlenen bir yardım gecesinde kesişir ve ilk görüş anından itibaren birbirlerinden çok etkilenirler. Kaçınılmaz son olarak bir ilişkiye başlarlar. Lakin ikilinin çıktığı bir tatilde gece yarısı yanında göremediği için erkek arkadaşını aramaya başlayan Layana karşısında bambaşka birini bulur. Peki bu Brant'in kendinin bile bilmediği büyük sırrı nedir? Almadan önce kitabın kapağı beni çok fazla düşündürdü yalan yok. Evet içinde çok fazla yetişkin içerik var ama çok iyide bir kurgu var. Güzel seven bir adam, aşkı için savaşan bir kadın var. En önemliside tamam artık, böyle gider dediğiniz yerde sağlam bir ters köşe var. Sevmediğim yönleride oldu. Bunlar kitapta gerçekten çok fazla yetişkin içerik olması ve karakterlerin iç sesleriyle diyaloglarının uzatılmasıydı. Yetişkin içerikleri atlayarak okuduğum için elimde çokta sayfa sayısını kalmadığını itiraf etmiş olayım. Zengin kadın ve adam ilişkisi romanı okuyacağınızı unutun. Bu kitapta okuyacaklarınız beklentilerinizin üstünde olacak. (Gamze Yılmaz)

Karanlık Yalanlar PDF indirme linki var mı?

Alessandra Torre - Karanlık Yalanlar kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Karanlık Yalanlar PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Alessandra Torre Kimdir?

Alessandra Torre Kitapları - Eserleri

 • Karanlık Yalanlar
 • Every Last Secret
 • Tight
 • The Ghostwriter
 • Hollywood Dirt

Alessandra Torre Alıntıları - Sözleri

 • Bu bir aşk hikayesi ama okuması kolay olanlardan değil… (Karanlık Yalanlar)
 • Aşk? …ikimiz de dikkatli yaklaşıyor, bakire kalplerimizi beceriksiz ellerimizle korumaya çalışıyorduk. (Karanlık Yalanlar)
 • “Most of the successful people in Hollywood are failures as human beings.” (Hollywood Dirt)
 • Durmayın. Beni yargılayın. Benim aşkımın nelere yol açtığı hakkında hiçbir fikriniz yok. (Karanlık Yalanlar)
 • Broken women cannot be held accountable for their actions. (Every Last Secret)
 • Her çocuk sevgi ister. (Karanlık Yalanlar)
 • Güzel ve zariftir ama tüm ışığını saran karanlık bir iplik gibi kişiliğini tanımlayan keskin köşeleri de vardır. Onu geçmeye çalışırsanız sizi kesecek olan köşeler. (Karanlık Yalanlar)
 • I had made the horrible assumption that I was the smartest person in this game. (Every Last Secret)
 • Yalanlar. Aramızda onlardan dağlar kadar var. (Karanlık Yalanlar)
 • Birini gerçekten sevdiğinizde çekip gidemiyorsunuz. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar. Ağızlarından ya da beden dillerinden ne yalanlar dökülürse dökülsün kendinizi onların yelkenine sıkıca bağlıyorsunuz ve bu bağ ne kadar kalın ya da ince olursa olsun orada olmak için yemin ediyorsunuz. Rüzgârın sizi istediği yöne sürüklemesine izin veriyorsunuz. Burası bir enkaz bile olsa… Burası sizi ikiye ayırsa ve iyi olan her şeyi öldürse bile… (Karanlık Yalanlar)
 • Yalanlar. Aramızda onlardan dağlar kadar var. (Karanlık Yalanlar)
 • Gerçek aşk, sınırlarımızı zorlayıp daha iyi olmak için can atmamızı ve elimizde olanları korumak için savaşmamızı sağlıyor. Ben bu aşk için savaşacağım. Yalan söyleyeceğim. Çalacağım. O, bunların hepsine değer.~ Brant (Karanlık Yalanlar)
 • “Hayır.” Tıpkı öğretildiği gibi gülümsedim. Her zaman gülümse. Gülümsemeler duyguları gizler. (Karanlık Yalanlar)

Yorum Yaz