tatlidede

Sevginin Büyüsü - Beth Hoffman Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Sevginin Büyüsü kimin eseri? Sevginin Büyüsü kitabının yazarı kimdir? Sevginin Büyüsü konusu ve anafikri nedir? Sevginin Büyüsü kitabı ne anlatıyor? Sevginin Büyüsü PDF indirme linki var mı? Sevginin Büyüsü kitabının yazarı Beth Hoffman kimdir? İşte Sevginin Büyüsü kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...
 • 24.11.2022 07:00
Sevginin Büyüsü - Beth Hoffman Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Kitap Künyesi

Yazar: Beth Hoffman

Çevirmen: Esra Yüksel

Orijinal Adı: Saving CeeCee Honeycutt

Yayın Evi: İndigo Kitap

İSBN: 6059144049

Sayfa Sayısı: 400

Sevginin Büyüsü Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Hayatın zorluklarını yenip hayatta kalabilen kadınlar daima güçlü ve güzeldir.

Bazen hayat kötüye gider, her şey içinden çıkılmaz bir hal alır. Yapılacak bir şey yokmuş gibi görünür, sanki çıkmaz bir sokaktasınızdır.İnancınızı yitirdiğiniz, bitti dediğiniz, dua etmekten bile vazgeçtiğiniz anda, hayat size inanmanız, umut etmeniz ve yeniden başlamanız için göz kırpar. Sevginin Büyüsü her şeye rağmen hayata tutunmanın hikâyesi…

"Acıların, insanları gerçek dostluklara ve sevgiye sürükleyişinin büyüleyici hikâyesine tanıklık edeceğiniz, sımsıcak bir roman..."

-Kristin Hannah-

"Sevginin Büyüsü okuyucularına paha biçilmez bir değeri hatırlatıyor: Her şey içinden çıkılmaz göründüğünde bile, birkaç iyi arkadaş hayatınızı bunun tam tersine çevirebilir."

- People-

"Sevginin Büyüsü'nü okurken kalbim CeeCee adına defalarca kırılırken bile, kendimi gülmekten alamadığım zamanlar oldu. CeeCee'nin kaybettiklerini unutamayacaksınız, ama onun cesaretini ve iç dünyasının derinliğini de aklınızdan çıkaramayacaksınız."

- Luanne Rice-

"İnsanın içine işleyen dokunaklı bir roman. Güney'in yaz akşamlarındaki manolya kokuları gibi cazip, kendini sevdiren ve tatlı tadındaki bu kitabı okumak gerçek bir keyif."

- Mary Kay Andrews-

(Tanıtım Bülteninden)

Sevginin Büyüsü Alıntıları - Sözleri

 • "Hayat onu nasıl yaşadığımız ve algıladığımıza bağlıdır."
 • "Hayat kimseyi beklemez, hatta senin kadar özel birini bile. Kimse için durup beklemez."
 • Dışarıda akan bir hayat var. Her şey nasıl da hareketli, gördün mü? Ağaçlardaki yapraklar bile kımıldıyor. Hayat kimseyi beklemez, hatta senin kadar özel birini bile. Kimse için durup beklemez. Bu yüzden artık kendini toparlayıp hayata karışmanın vakti geldi.
 • İnsanların bizi nasıl gördüğünü belirleyen şey, bizim kendimizi nasıl gördüğümüzdür.
 • "Hayat size inanmanız, umut etmeniz ve yeniden başlamanız için göz kırpar."
 • Bir kadını güçlü ve güzel kılan şey hayatın sorunlarına ve acılarına nasıl göğüs gerdiğidir. Hayatın zorluklarını yenip hayatta kalabilen kadınlar daima güçlü ve güzeldir.
 • "Sakın çok hızlı büyüme! Büyümek ve yaşlanmak kaçınılmazdır, ama çocuk kalbini yitirmezsen, asla gerçek anlamda yaşlanmazsın."
 • Hayat kimseyi beklemez, hatta senin kadar özel birini bile. Kimse için durup beklemez.
 • "Hayat değişikliklerle doludur. Hepimiz bu sayede öğrenir, büyür ve olgunlaşırız."

Sevginin Büyüsü İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Konusu, karakterleri ile sımsıcak bir hikaye, birkaç saatte bitirdim. Sadece çok bayıldığımı söyleyemeyeceğim bunun sebebi de kitabı okurken heyecanlanmamam, merak uyandırıcı, enteresan bir şeyle karşılaşmamış olmam. Çerezlik, hemen okunabilecek orta düzeyde bir kitap oldu benim için. (•İpek•)

Annesi geçmişde ki günlerinde yaşayan bir psikoz hastası babası annesinin hastalığı yüzünden bunalmış para kazanmak için kendini yollara vermiş biri ve annesinin tüm sorumluluğunu üzerinde hisseden 12 yaşındaki CeeCee nin hikayesi.. Annesinin trajik ölümünden sonra babası tarafından büyük teyzesi Tatullah verilen ve Savannahh da yeni bir hayata başlayan CeeCee 'nin yaşamla ve hepsinden önemlisi kendisi ile hayat kavgasının konu alındığı kitapta verilmek istenen ana mesaj sevginin iyileştirici gücüne olan inanç.. İki gün gibi kısa bir sürede okudum 396 sayfalık kitabı.. Ben çok sevdim. Umarım siz de beğenirsiniz. (hayallereyolculukvar)

Hiç boşuna söylememişler Sevginin Başaramayacağı Hiçbirşey Yoktur diye... Küçük ve parçalanmış bir kalbin sevgi karşısında nasılda koca bir yüreğe, mutlu bir hayata dönüştüğüne tanık olacaksınız... Harika, Muhteşem.. (Ayda)

Sevginin Büyüsü PDF indirme linki var mı?

Beth Hoffman - Sevginin Büyüsü kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Sevginin Büyüsü PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Beth Hoffman Kimdir?

Beth Hoffman ilk romanının yayımlanmasından on iki gün sonra İtalya, Almanya, Fransa, Polonya, Norveç, Macaristan, Endonezya, Kore, İsrail ve Birleşik Krallık'ta New York Times çok satan yazar oldu.

O yazarlık kariyerine başlamadan önce, bir iç tasarım stüdyosu başkanı oldu.

Beth'in çıkarları terk ve istismar hayvanların kurtarılmasını, Doğa Koruma, kuş gözlemciliği, tarihi koruma, ve eskitme`sini içerir. O Northern Kentucky de bir antika tarihi semtinde, kocası ve iki çok akıllı kedisi ile birlikte yaşıyor.

Beth Hoffman Kitapları - Eserleri

 • Sevginin Büyüsü
 • Kayıp Hayaller Atölyesi

Beth Hoffman Alıntıları - Sözleri

 • Asla kendi mutluluğunu başka insanların uçurtmalarının kuyruğuna bağlama! (Kayıp Hayaller Atölyesi)
 • “Gerçekten huzurlu olduğumuz yeri bulana dek hiçbir şey yolunda gitmez. İşler böyle yürüyor; burada ve öteki tarafta.” (Kayıp Hayaller Atölyesi)
 • "Hayat size inanmanız, umut etmeniz ve yeniden başlamanız için göz kırpar." (Sevginin Büyüsü)
 • "Hayat kimseyi beklemez, hatta senin kadar özel birini bile. Kimse için durup beklemez." (Sevginin Büyüsü)
 • Evi ve bahçeyi incelerken nasıl böyle hasar gördüğünü merak ettim. O an fark ettim ki en kısa zamanda kendime gelip dört elle hayata sarılmazsam yakında benim de sonum bu eski ev gibi olacaktı; üzgün, ıssız, boş ve çaresiz... (Kayıp Hayaller Atölyesi)
 • "Hayat değişikliklerle doludur. Hepimiz bu sayede öğrenir, büyür ve olgunlaşırız." (Sevginin Büyüsü)
 • "Hayat onu nasıl yaşadığımız ve algıladığımıza bağlıdır." (Sevginin Büyüsü)
 • Tek bir pencereden bakarak, gökyüzünün tamamını göremezsin. (Kayıp Hayaller Atölyesi)
 • "Tek bir pencereden bakarak, gökyüzünün tamamını göremezsin." (Kayıp Hayaller Atölyesi)
 • Dışarıda akan bir hayat var. Her şey nasıl da hareketli, gördün mü? Ağaçlardaki yapraklar bile kımıldıyor. Hayat kimseyi beklemez, hatta senin kadar özel birini bile. Kimse için durup beklemez. Bu yüzden artık kendini toparlayıp hayata karışmanın vakti geldi. (Sevginin Büyüsü)
 • "Sakın çok hızlı büyüme! Büyümek ve yaşlanmak kaçınılmazdır, ama çocuk kalbini yitirmezsen, asla gerçek anlamda yaşlanmazsın." (Sevginin Büyüsü)
 • Annem çenemin altından tutup başımı kaldırdı. “Bunun gününü mahvetmesine izin verirsen bundan sonra hep böyle olur. Yıllar sonra bir gün kalkıp geçmişe bakarsın ve hayatının bu şekilde berbat olmuş kötü günler silsilesinden ibaret olduğunu görürsün.” Pencereye dönüp dışarı baktı. “Söylediklerime inan Teddi. Hayal kırıklığının benliğini ele geçirmesine izin verirsen hayatın kaybetmekle geçer. Başarısızlıklarından ve talihsizliğinden kurtulmak için bir çıkar yol arar ama bulamazsın.” “Ama ben çok kırıldım anne. Bunu nasıl engelleyebilirim ki?” Annem buruk bir tebessümle yüzüme baktı. “Bilmiyorum. Bunu bulabilecek tek kişi sensin. Ama ömrün boyunca şunu sakın aklından çıkarma Teddi; asla kendi mutluluğunu başka insanların uçurtmalarının kuyruğuna bağlama!” (Kayıp Hayaller Atölyesi)
 • İnsanların bizi nasıl gördüğünü belirleyen şey, bizim kendimizi nasıl gördüğümüzdür. (Sevginin Büyüsü)
 • Bir kadını güçlü ve güzel kılan şey hayatın sorunlarına ve acılarına nasıl göğüs gerdiğidir. Hayatın zorluklarını yenip hayatta kalabilen kadınlar daima güçlü ve güzeldir. (Sevginin Büyüsü)
 • Hayat kimseyi beklemez, hatta senin kadar özel birini bile. Kimse için durup beklemez. (Sevginin Büyüsü)
 • Asla eve geri dönemeyiz, çünkü ne döndüğümüz yer eski evimizdir ne de dönen kişi eski biz. (Kayıp Hayaller Atölyesi)

Yorum Yaz