Tatlı Yalanlar - Lisa Unger Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Tatlı Yalanlar kimin eseri? Tatlı Yalanlar kitabının yazarı kimdir? Tatlı Yalanlar konusu ve anafikri nedir? Tatlı Yalanlar kitabı ne anlatıyor? Tatlı Yalanlar PDF indirme linki var mı? Tatlı Yalanlar kitabının yazarı Lisa Unger kimdir? İşte Tatlı Yalanlar kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...
 • 13.08.2022 01:00
Tatlı Yalanlar - Lisa Unger Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Kitap Künyesi

Yazar: Lisa Unger

Çevirmen: İpek Demir

Orijinal Adı: Beautiful Lies

Yayın Evi: Altın Kitaplar

İSBN: 9789752108165

Sayfa Sayısı: 384

Tatlı Yalanlar Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

- Ailenizin,

- Adınızın,

- Ve tüm yaşamınızın bir yalandan ibaret olduğunu anladığınız an ne yapardınız?

Ridley Jones on dakika daha geç uyansa ya da taksi bekleyeceğine metroya binmiş olsaydı hala mükemmel bir yaşam dediği o yalanın içinde olacaktı. Oysa o, doğru zamanda yanlış yerde bulunduğu için kapısına bırakılan esrarengiz bir paket yüzünden kendini beklenmedik olaylar zincirinin içinde bulur.

Bir anda tüm yaşamının tatlı bir yalandan ibaret olduğunu öğrenir.

Kendi hakkında bildiği her şeyi sorgulamak zorunda kalan Ridley herkesin bir şeyler gizlediği karanlık bölgede dolaşmaya başlar.

Tatlı Yalanlar, gerçek bir edebi gerilim ve yepyeni bir ses.

Lisa Unger, okuyucuları soluksuz bırakan yeni bir yolculuğa çıkarırken, Ridley'in yap-tığı her seçimin sonunda insanın aklından dahi geçiremeyeceği büyük anaforlar yaratıyor.

Tatlı Yalanlar Alıntıları - Sözleri

 • Kalbinizde o insan için var olan sevgi, ödülün kendisidir. Ya da cezanın, bu şartlara göre değişir.
 • Yakışıklı bir erkek, her kız gibi benim de başımı döndürebilir. Ama seksi biri beni etkilemez. Beni zeka ve güçlü karakter etkiler. Ama en çok, şefkatten etkilenirim.
 • Birinin atmosferine girip o insanı sanki tüm hayatınız boyunca tanımış olduğunuzu, enerjilerinin size buzdolabınızın çıkardığı ses kadar tanıdık geldiğini hissetmenin nasıl bir şey olduğunu bilir misiniz?
 • Yazarlar çok iyi gözlemcilerdir. Biz izleriz. Bulduğumuz dünyayı izlerken ve sonra da anlatırken kendimizi kaybederiz. Genellikle hayatın kıyısında köşesinde yaşarız.
 • Kaç kişinin sizi gerçekten umursadığını iddia edebilirsiniz?
 • Eğer iyi biriysen, birinin yüzüne baktığında sadece iyi şeyler görürsün.
 • Seni seviyordum, lanet olsun. Güzelliğin ve kalbime huzur verişin bana inanılmaz geliyordu. Ama sorumluluk beni korkutuyordu... Ben bir korkaktım. Yani...
 • Nesneleri seçebildiğiniz, ama arkalarındaki siyah boşluğu tahmin edemediğiniz türden bir karanlıktayım.
 • Aklımda tek bir kelime vardı. Acı. Ona yaklaştım, terli olması umurumda bile değildi.
 • Birinden hem kuşkulanmak hem de ona güvenmek mümkün müdür?
 • Elini uzatıp gözlerimin önüne düşen saçlarımı çekti. Bunu daha önce de yapmıştı ve bundan çok hoşlanmıştım, sanki çoktan sevgili olmuşuz gibi hissetmiştim.
 • Nesnelere, eski fotoğraflara, kararmış mücevherlere sararmış mektuplara bağlanmamızın başka ne gibi bir sebebi olabilir? Bunlar sihirin küçük parçalarıdır. Onlara dokunduğumuzda, zamanın çaldığı ya da tükettiği şeylere bir anlığına yeniden sahip oluruz.
 • Japonlar Unami denilen beşinci bir tat alma duyusuna inanır. Belirli yemeklerle harekete geçtiğinde, yoğun arzular uyandırır ve açlığınızı bastırdıktan sonra bile yemeye devam etmenizi sağlar. Ben de bu fenomenin aynısını duygusal anlamda yaşıyordum.
 • Ne düşündüğünüzü biliyorum: Ne kadar çocukça davranıyor! Birbirimizi çok iyi tanımamıza rağmen kendi işlerini bırakıp bana yardım eden, başıma gelenlerin sebebini öğrenmek için Bronx'a gitmeye hazır harika bir adam vardı. Bana değer veriyordu; bana gerçekten ve ender rastlanılacak bir şekilde değer verdiğini hissedebiliyordum.
 • İnsanlar size değer verdiğinde tam olarak özgür sayılmazsınız; siz de onlara değer veriyorsanız.

Tatlı Yalanlar İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Tatlı Yalanlar, Lisa Unger ile tanışma kitabım oldu. Ridley Jones serisinin de ilki. Yine yeni yeniden bir seriyle geldim. Seri olan kitapları okumayı çok seviyorum. Bir de yazarın kalemini beğendiysem tadından yenmez. Maalesef bu seride maceram yarım kalacak. Nedeni ise ülkemizde basılmamış olması. Ridley Jones bir sokak köşesinden adımını atar ve şiddet, aldatma ve korku dolu bir uçuruma girer ve bir anda tüm yaşamının tatlı bir yalandan ibaret olduğunu öğrenir. Bu kitapla ilgili en çok hoşuma giden, yazarın, okuyucuyla doğrudan konuşur gibi yazması oldu. Hikaye son derece ilginçti. Olaylar mantıklı ve kademe kademe ilerledi. Sonuç tahmin edilebilir ama yazar sizi olayların içerisine çekip sonuna kadar sürüklüyor. Aşk olmadan olur mu? Olmaz tabi. Aşk hikayesi hem tatlı hem de sıcaktı. Biraz gizem, biraz gerilim, biraz aksiyon ve biraz da aşk. Hepsi de sevdiğim unsurlar. Okumaktan çok zevk aldığım bir kitap oldu. Tavsiye ederim. (funda özbek)

Aslında Ridley Jones serisinin ilk kitabıymış meğer ama devamı henüz Türkçe'ye çevrilmemiş. Ben bitirdikten sonra bile seri olduğunu, devamının geleceğini düşünmedim, güzel bir kapanışla bitti roman. Sonradan öğrendim seri olduğunu, tek kitap olarak sorunsuz okunabilir. Geçmişte yaşanan bir olayla başlayıp, günümüze dönüyor ve yalanlar, entrika, kaçma- kovalama, aşk, güvendiğim dağlar kar yağdı durumları, okuması keyifliydi. (ipekhoca)

Lisa Unger kesinlikle kütüphaneme girmiş bulunmaktadır bundan sonra.. Okurken sürekli 'aynen' demek geçiyor içinizden, psikolojik gerilim hakim kitaba. Farklı bir deneyim için okumanızı tavsiye ederim.. (Tyrion Lannister)

Tatlı Yalanlar PDF indirme linki var mı?

Lisa Unger - Tatlı Yalanlar kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Tatlı Yalanlar PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Lisa Unger Kimdir?

Lisa (26 Nisan 1970 doğumlu), Connecticut'taki New Haven'de doğdu ancak Hollanda, İngiltere ve New Jersey'de büyüdü .New School for Social Research'ten mezun olduktan sonra lise öğreniminden sonra New York'a taşındı ve on yıl New York'ta yayın yapmaya başladı.

Oldukça çabuk bir şekilde bir ajan buldu ve dört suç romanı üretmek için bir anlaşma sattı. İlk dört kitabı kızlık soyadı basıldı. Lisa Unger olarak ilk albümü 2006'da Beautiful Lies'ti.

Unger, önümüzdeki dokuz yıl boyunca on kitap yayınladı ve kitapları yirmi altı dile tercüme edilerek uluslararası alanda çok satan bir yazar haline geldi ve yaklaşık 2 milyon satış gerçekleştirildi. O, olayları önceden açıklamaksızın güçlü karakterler, hızlı tempolu psikolojik gizemler ile bilinir.

Ödüller

Kan En İyi Romanlar için 2015 Gümüş Falchion Ödülü'nü kazandı ve bir INDIE NEXT seçimi ve Amazon.com Editörlerin Seçime Alınan Ayın En İyi Kitapları seçildi.

Crazy Love Milwaukee Journal-Sentinel tarafından 2015 Yılının En İyi Kitaplarından biri seçildi .

Kırılgan , ABC'nin Günaydın Amerika'sı tarafından büyük yaz okumaları için en iyi kitap seçildi ve Harper's Bazaar tarafından Sıcak Kitap olarak seçildi. Hedef, Lisa Unger'ı "Gelişen Yazar" olarak adlandırdı.

For Die You , Today şovu ve Good Morning America'da yaz için en iyi kitap seçildi. Parade dergisi ve Good Housekeeping Magazine tarafından en iyi kitap seçimi olarak seçildi .

Güzel Yalanlar , Doubleday kitap kulübü Ayın Uluslararası Kitap Olarak seçildi.

Lisa Unger Kitapları - Eserleri

 • Piyonun Son Hamlesi
 • Aşktan ya da Korkudan
 • Tatlı Yalanlar
 • Kırılgan

Lisa Unger Alıntıları - Sözleri

 • “Aşk, uyuşturucudur, değil mi? Bütün acıyı köreltir, kaygılarınızı geri bastırır, iç şeytanlarınızı susturur.” (Aşktan ya da Korkudan)
 • Beni herkesten daha iyi tanirdi; kendimi tanidigimdan daha da iyi. Bu her zaman iyi bir sey degildi. (Aşktan ya da Korkudan)
 • Nesneleri seçebildiğiniz, ama arkalarındaki siyah boşluğu tahmin edemediğiniz türden bir karanlıktayım. (Tatlı Yalanlar)
 • Geçmiş, bugün ve gelecek, hepsi beraber devasa bir halıya dokunmuştu, renkleri ve yapıları karışıyor ve birbirini sarıyordu. (Kırılgan)
 • "Ne cennette aşkın nefrete dönüşmesi gibi bir öfke ne de cehennemde reddedilmiş bir kadınınki gibi bir gazap vardır." William Congreve (Aşktan ya da Korkudan)
 • “Sopalar ve taşlar kemiklerini kırabilir ama sözler kalbini kırabilir.” (Aşktan ya da Korkudan)
 • Kaç kişinin sizi gerçekten umursadığını iddia edebilirsiniz? (Tatlı Yalanlar)
 • Nesnelere, eski fotoğraflara, kararmış mücevherlere sararmış mektuplara bağlanmamızın başka ne gibi bir sebebi olabilir? Bunlar sihirin küçük parçalarıdır. Onlara dokunduğumuzda, zamanın çaldığı ya da tükettiği şeylere bir anlığına yeniden sahip oluruz. (Tatlı Yalanlar)
 • Bir kez anne oldun mu, çocuğuna aşık olduğunda başka şeylere o kadar hevesin kalmaz.” (Aşktan ya da Korkudan)
 • Sopalar ve taşlar kemikleri kırabilir ama kelimeler kalbinizi incitir. (Piyonun Son Hamlesi)
 • “Ben onun gibi bir sosyopat değilim. Benim de sorunlarım var ama ben hissedebiliyor, sevebiliyor ve empati kurabiliyorum. Ben diğer insanları oyunumun birer parçası olarak görmüyorum. Tedaviler, ilaçlar ve rehberlikler bana bu yüzden etki gösterebildi.” (Piyonun Son Hamlesi)
 • Asla harika bir babası olan bir kıza aşık olma. Asla boy ölçüşemezsin ve çabalarken kendini öldürürsün. (Aşktan ya da Korkudan)
 • Bugün bile, biriyle tanıştığımda kendimi hep olumsuz duruma hazırlarım. İnsanlar öylesine düşüncesiz ve zalimdirler, nasıl kaba bir yorum yapacaklarını asla bilemezsiniz. (Aşktan ya da Korkudan)
 • Yemek hayattır. Eğer yemeği sevmiyorsanız, hayatta olmayı sevmiyorsunuzdur. Bu kadar basit. (Aşktan ya da Korkudan)
 • Ancak zihinsel hastalıkların sorunu buradadır: Hiçbir zaman basmakalıp bir teşhis konulamaz. Hepimiz kendimize özgü delileriz. Bazılarımız diğerlerinden daha beter, o kadar. (Piyonun Son Hamlesi)
 • “Kişisel bir şey değildir bu. Duygular bizi korkutur, bize acı verir. Bu yüzden boş ve ifadesiz olmak her zaman daha iyidir. Daha az risklidir. Kendini etrafındaki insanlara açmazsan seni kimse incitemez.” (Piyonun Son Hamlesi)
 • "Kişisel bir şey değildir bu. Duygular bizi korkutur, bize acı verir. Bu yüzden boş ve ifadesiz olmak her zaman daha iyidir. Daha az risklidir. Kendini etrafındaki insanlara açmazsan seni kimse incitemez.” (Piyonun Son Hamlesi)
 • Bizler kendi felaketlerimizin suç ortağıyız (Piyonun Son Hamlesi)
 • “karma yok, ne-ekersen-onu-biçersin diye bir denge yok. Hayır, artık hayatımızı şekillendirdiğimize inanmıyorum. Bence hayat bizi şekillendiriyor.” (Piyonun Son Hamlesi)
 • Bazen sadece geçmişin uzaklaşmasını istersin, unutmayı tercih ettiğin şeylerin hatırlatıcısı olarak omuzlarında kalmasını, seni dürtmesini istemezsin. (Kırılgan)

Yorum Yaz