Unplugged - Selçuk Erdem Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Unplugged kimin eseri? Unplugged kitabının yazarı kimdir? Unplugged konusu ve anafikri nedir? Unplugged kitabı ne anlatıyor? Unplugged PDF indirme linki var mı? Unplugged kitabının yazarı Selçuk Erdem kimdir? İşte Unplugged kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...
 • 01.02.2023 17:00
Unplugged - Selçuk Erdem Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Kitap Künyesi

Yazar: Selçuk Erdem

Yayın Evi: Boyner Yayınları

İSBN: 9789757004325

Sayfa Sayısı: 111

Unplugged Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Sizin de çizdiğiniz karakterler gibi hafif takıntılı bir haliniz var.

Aslında o aptallıklar, takıntılar hepimizde varolan özellikler. Tabii ki bende de var. Ama ben çizdikçe takıntılarımdan arınıyorum. Bir tür kendi kendine terapi gibi.

Sizin karikatürünüzde şiddet, güncel argo, politika, cinsellik yok. Yakışıklı tabirle, daha evrensel işler...

Ben çizmeye başladığımda Türkiye'deki mizah dergileri sokakla ilgilenmeye başlamıştı. Bir adam çizildiği zaman o adamın karakteri, sınıfı, giyim tarzı, konuşma tarzı belirtilirdi. Ben belki de biraz içime kapanık olduğum için çok ilgimi çekmedi sokaklar. Sokakta insanı anlatacak çok şey var ama ben doğrudan insanı anlatmak istedim. Aşağı yukarı tiplerim aynıdır. Çıplak, kişiliksiz ve belli bir yere ait olmayan insanlar durumu anlatmak için araçtır onlar sadece.

Çizgilerinizde de bir sadelik, yuvarlaklık söz konusu. Fazla teferruttan kaçınıyorsunuz...

Espriyi olabildiğince öne çıkarmak için, çizgi kendisini geri çekiyor. Teknik olarak 'başarısız' bile diyebiliriz, ama bir ruhu var çizgimin herhalde. Öyle diyorlar yani. Karikatürü çok hızlı çizerim ama saatlerce ifadelerle uğraşırım. Bence karikatürde şöyle bir ters orantı var. Ne kadar sade olursa o kadar gösterişli oluyor.

(Göksan Göktaş'ın Selçuk Erdem'le Röportajı, Şüpheleniyorum O Halde Komiğim, Radikal, 29.07.2000)

Unplugged Alıntıları - Sözleri

  Unplugged İncelemesi - Şahsi Yorumlar

  Selçuk ERDEM yıllardır karikatürlerini severek takip ettiğim başarılı bir sanatçı. Bütün karikatür kitapları derlemeleri çok güzel yeni kitaplarında buluşmak dileklerimle. (Ali Murat Aydın)

  Unplugged PDF indirme linki var mı?

  Selçuk Erdem - Unplugged kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Unplugged PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

  Kitabın Yazarı Selçuk Erdem Kimdir?

  Selçuk Erdem, 1973 Eskişehir doğumlu tanınmış bir Türk karikatüristtir.

  Profesyonel çizerliği 1990'da Limon Dergisi'nde başladı. Leman ve L-manyak dergilerinde sanatı daha da gelişti. Leman dergisinden ayrılarak çizer arkadaşları yazar/Erdil-Yasaroglu , yazar/bahadir-baruter ve yazar/Metin-ustundag ile birlikte haftalık mizah dergisi Penguen'i kurdu. Halen Penguen'de çizmeye, aynı zamanda da derginin editörlüğünü yapmaya devam etmektedir. Kahramanları hayvanlar, yeniçeriler, uzaylılar olan karikatürler çizdi. Kişisel web sitesi http://www.selcukerdem.com , Türkiye'nin en çok ilgi çeken mizah sitelerinden biri oldu.

  Selçuk Erdem karikatürlerini selçuk erdem karikatürler-1 -2 -3, Unplugged -1 -2 ve selçuk erdem 3 isimli albümlerde toplamıştır.

  Selçuk Erdem Kitapları - Eserleri

  Selçuk Erdem Alıntıları - Sözleri

  • HAYATIN ANLAMI NEDİR? (Selçuk Erdem - 5)
  • – Avrupa'da Rönesans diye bi şey başlamış... – Para tuzağı bunlar!.. (Selçuk Erdem - 5)
  • Güzel günler çok yakın... (Selçuk Erdem - 5)
  • – Artık bakışarakda anlaşabiliyoruz... – Dahi anlamındaki de ayrı yazılır! – Döverim seni yeminle! (Selçuk Erdem - 5)
  • Cehalet mutluluktur! (Selçuk Erdem - 5)
  • AĞACI SEV YEŞİLİ KORU (Selçuk Erdem - 4)
  • Kadın: Ben sıkıldım göçebe hayattan!.. Erkek: Diyelim ki yerleşik hayata geçtik? Kadın: O zaman da beni hiç gezdirmiyorsun!.. (Selçuk Erdem - 5)
  • – Sultanım, ben sosyal medya uzmanıydım. Ama ne kadar adil olduğunuzu görünce müslüman olmaya karar verdim!. (Selçuk Erdem - 5)
  • Ben aslında kendimi keşfediyorum, anlıyor musun? (Selçuk Erdem - 5)
  • – Siz yeni sevmeye başlayan gençlere ne önerirsiniz? – Bol bol yalnızlık çalışsınlar. (Selçuk Erdem - 4)
  • – Kralım, halk vergilerden şikayetçi... – Daha da arttırın!.. (Selçuk Erdem - 4)
  • Evin kapısındaki yüzlerce kişi; - Evladım, biz tanrı misafirleriyiz + Nerden girdik şu çok tanrılı dine! Buyrun bakalım... (Karikatürler - 1)
  • + Ulan ben karısını çalıştırıyo dedirtmem - Ama çalışıy... + Olsun demiycen! (Karikatürler - 1)
  • OFF AKILLANIYORUM GALİBA (Selçuk Erdem - 5)
  • Ne zamandır haberleri takip etmiyorum, neler oldu? (Selçuk Erdem - 5)
  • Kedini ödünç almıştım ya, anneme yıkatıp getirdim! (Karikatürler - 1)
  • Dinozorlar kendi aralarında; -Bu mantarların zehirli olmadıklarından emin misin? Çünkü bunlardan hepimiz tonlarca yiyeceğiz... İçimizde yemeyen kalmayacak, anlıyor musun? (Karikatürler - 1)

  Yorum Yaz