Ğurs Vadisi turizme kazandırılacak

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdullah Şahin, Ğurs Vadisi’nin turizme kazandırılması amacıyla çalışma başlatacaklarını açıkladı.

  • 19.09.2023 12:42
Ğurs Vadisi turizme kazandırılacak

Kaymakam Şahin, 16 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle Ğurs Vadisi’nde gerçekleştirilen çevre temizliği etkinliklerinde vadiye hayran kaldı. Şahin böylesine bir doğa harikasının Turizme kazandırılması gerektiğini belirterek bu konuda çalışma başlatacaklarını belirtti.


Mardin-Kızıltepe kara yolunun 7’nci kilometresinde bulunan ve akarsuyu, şelalesi, piknik alanları, su değirmenlerinin, yeşil ile mavinin buluştuğu ve doğal güzelliğiyle ziyaretçilerine farklı bir atmosfer yaşatan Ğurs Vadisini ‘Dünya Temizlik Günü’ etkinlikleri kapsamında ziyaret ederek vadide bir gezinti yapan Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Abdullah Şahin, vadinin bir doğa harikası olduğunu belirterek buraya yerli ve yabancı turist çekmek için bir çalışma başlatacaklarını söyledi. Eski su değirmenlerinde gezerek hakkında bilgi ve Ali Paşa köyünde bulunan Şelaleye de inen Kaymakam Şahin, bu doğal güzelliklerin Turizme kazandırılması amacıyla vadide neler yapabileceklerinin belirlenmesi için konuyla ilgili uzmanların bölgeyi inceleyerek bir proje hazırlamalarını isteyeceklerini ve bu doğrultuda çalışma başlatmayı hedeflediklerini ifade etti.


Proje kapsamında çevre düzenlemesinin yanı sıra ahşaptan yürüyüş yolları ve şelale bölgesinde hem setretmek hem fotoğraf çektirmek için bir camdan bir teras yapılması planlanmakta.

gurs-1.jpg

Editör: salih keskin

Yorumlar

Image
Ziyaretçi
20.09.2023 / 00:30

Mardin life ismi yanış yazmışsınız xurs olacaktı yazı işlerinizde sorumlu arkadaş ugandali galibarica etsem yazıyı düzeltin

Image
Ziyaretçi
20.09.2023 / 00:28

he walla haklsınız

Image
Ziyaretçi
20.09.2023 / 00:17

Xursilerin kabul etmemesi lazım benim mülküm orda olsaydı asla izin vermezdim

Image
Ziyaretçi
19.09.2023 / 17:21

Bozmadiklari o orası kalmıştı

Yorum Yaz