Kızıltepe'den "Geleceğe Nefes" kampanyasına destek

Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda başlatılan "Geleceğe Nefes" kampanyası bu yıl da 11 Kasım saat 11.11’de 81 il ve Kızıltepe ilçesinin de arasında olduğu 922 ilçede aynı anda gerçekleşti.

YAŞAM
PAYLAŞ:

11 Kasım 2019 saat 11.11’de 81 ilde aynı anda 11 milyon fidanın toprakla buluşturulması için Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda başlatılan kampanya, Kızıltepe’de de vatandaşlarda ve tüm kurumlarda yoğun ilgiye neden oldu.

Mardin Kızıltepe’de, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

Ağaç dikme etkinliğine Kızıltepe ilçe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Hüseyin Çam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aslan, İlçe Emniyet müdürü Emin Yıldırım, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Doğan, Kızıltepe Belediye Başkan yardımcısı Aydın Mavidemir, birim amirleri, öğrenci ve davetliler katıldı.

Kızıltepe Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen "Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes" programı kapsamında, kentte binlerce fidan toprakla buluştu.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan v. Hüseyin Çam, dikilen fidanların nesillere çok ciddi katkılar sağlayacağını, ülkenin güzelleşmesine, havanın temizlenmesine katkı sunacağını dile getirdi.

Kızıltepe Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen "Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes" programı kapsamında düzenlenen etkinlikte toprakla buluşturulan fidanlara daha sonra öğrenciler tarafından can suyu verildi.

Kızıltepe’de ağaçlandırma alanında önemli çalışmalar gerçekleştirildiğini vurgulayan Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan v. Hüseyin Çam: "Bugün ilçemizde binlerce fidanı toprakla buluşturacağız. Gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye daha yeşil bir Kızıltepe bırakacağız." ifadesini kullandı.

Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aslan, gazetecilere, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında bütün okullarımızda da fidan dikimi etkinliğinin yapıldığını bildirdi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle