Koronavirüs Bilim Kurulu

Yeniden kapanma olacak mı? sorusuna Bakan Koca'dan şok açıklama!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşı, aşılama ve yüz yüze eğitim ile ilgili merak edilenleri yanıtladı, “Salgın nedeniyle kapanma düşünmüyoruz, gündemimize almıyoruz” dedi. Koca, varyantların ülkemizde yayıldığına ve bulaşı artırdığına dikkat çekti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Aşılamada batı illeri 'mavi'ye büründü

Türkiye’nin batı illerinde aşılama oranları, yüzde 75’lerin üzerine çıkarak "mavi" kategoriye ulaştı. Vaka sayılarının önümüzdeki günlerde bu illerde giderek azalması bekleniyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Koca başkanlığında bugün saat 16.30'da video konferans yöntemiyle toplanacak.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

17 Mayısta bitiyor! Normalleşme Genelgesi! İçişleri Bakanlığı'ndan genelge yayınladı

İçişleri Bakanlığı, valiliklere "Kademeli Normalleşme Tedbirleri" konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre, 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'ten 1 Haziran Salı günü saat 05.00'e kadar kademeli normalleşme dönemi tedbirleri uygulanacak.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kısıtlama nasıl bitecek? Kısıtlama ne zaman bitecek? Süreç hakkında merak edilenler

Yaklaşık 3 hafta süren tam kapanma 17 Mayıs itibariyle bitiyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede; ''Hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00'da başlayıp 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00'de bitecek şekilde tam zamanlı uygulanacak'' ifadelerine yer verilmişti. Tam kapanma kısıtlamasının ardından başlayacak kontrollü normalleşme süreci hafta başında yapılacak kabine toplantısının ardından netleşecek. Peki pazartesi sabah 5'ten kabinenin toplanıp karar almasına kadar geçen sürede ne yapılacak?

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İçişleri Bakanlığı Genelgesi açıklandı mı? Tam zamanlı sokağa çıkma kısıtlaması ne zaman bitiyor?

26 Nisan'da yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında yeni tedbirler alındı. Vatandaşlar alınan tedbirlerin detayları için İçişleri Bakanlığı Genelgesini merak ediyor. Kabine Toplantısı sonrası İçişleri Bakanlığı'nın yayınlayacağı genelge takip ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamalarda tam kapanma dönemine geçildiğini belirtti. Konuya ilişkin vatandaşlar ise İçişleri Bakanlığı Genelgesi ile ilgili aramalar yapmaya başladı. Peki 27 Nisan 2021 İçişleri Bakanlığı Koronavirüs Genelgesi açıklandı mı? Yasaklar ile ilgili genelgenin maddeleri araştırılıyor. Tam zamanlı sokağa çıkma kısıtlamasından kimler muaf? 17 mayısta bitecek süreçten sonrası? İşte kısıtlamalar ve tam kapanmayla ilgili en son genelge hakkında bilgiler...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ