tatlidede
dedas
tatlidede
Fuar

70 Adımda Sağlıklı Beslenme

Günümüzde sağlıklı beslenmenin zorluğunu hepimiz biliyoruz ve yaşıyoruz. Ama çaresiz olmadığımızı da sürekli olarak yazıyorum.
70 Adımda Sağlıklı Beslenme

Basit, küçük, pratik ve kolay adımlarla sağlıklı beslenmek ve yaşamak mümkündür.Bugün sizlere sağlıklı beslenmenin bütün kolay yollarını ve pratik bilgilerini özlü biçimde içeren bir günlük yaşam kılavuzundan bahsedeceğim.

Yeni kitabım; ’70 Adımda Sağlıklı Beslenme’ saygın bir yayınevi tarafından basılıyor. Bursa’da basılan ve önümüzdeki günlerde istifadenize sunulacak olan kitapfaydalı birçok beslenme bilgisi içeriyor.

Günümüzde sağlıksız beslenmenin de tetiklediği çeşitli sebeplerle ölümcül kronik hastalıklar giderek yaygınlaşıyor. Hastalıklar giderek daha genç yaşlarda görülmeye başlıyor. ’70 Adımda Sağlıklı Beslenme’ kitabı size sorunu göstermekle kalmayıp sürdürülebilir çözümler de sunuyor.Hastalıklara karşı önemli bir çözüm; doğal, sağlıklı, temiz içerikli, içeriğinden emin olunan ve dengeli bir beslenme biçimini yaşam tarzı haline getirmektir. Bu beslenme biçimini yaşam tarzı haline getirirken hareketliliği arttırmalı, mümkünse düzenli egzersiz yapılmalıdır. Yenilen gıdaların muhtemel içerikleri hakkında asgari düzeyde bilgi sahibi olmalı ve en sağlıklı olan gıdaları tercih etmeliyiz. Bütün bunları dönemsel değil sürekli olarak uygulamalıyız. Bu kitapta bütün bunları yapabilmek için gereklibilgileri kısa ve öz biçimde bulacaksınız. Gıda katkı maddeleri, genetiği değiştirilmiş gıdalar, çevresel toksik kimyasallar ve bütün bunlarla baş edip sağlıklı beslenmenin yolları bir arada sunuluyor. İdeal öğün sıklığı, yenilmesi gerekli olan miktarın doğru belirlenmesi, sağlıklı içeceklerin tercih edilmesi, probiyotikler ve prebiyotikler gibi bütün önemli konular kısa metinlerle izah ediliyor.

Lokman Hekim Üniversitesi Rektörü ve TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Fatih GÜLTEKİN hocamın, üzerimde ve bu kitabın içeriğini oluşturan bilgilerde çok büyük emekleri bulunmaktadır. Kitabın sonunda tavsiye edilen kaynaklar kısmında hocamın önemli eserlerini bulacaksınız.Ayrıca bu kitabı sizden önce okuma lütfunda bulunan, tavsiyeleri ve katkılarıyla yeniden şekillendiren ve yazdıkları takdim yazılarıyla zenginleştiren: Sayın Dekan Prof. Dr. Salim BİLİCİ, Sayın Dekan Prof. Dr. Beyhan KANTER, Sayın Başhekim Doç. Dr. Oğuz KARAHAN ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Sayın Gaye COŞKUN’a teşekkürlerimi arz ederim.‘70 Adımda Sağlıklı Beslenmeniz’ dileklerimle.

Editör: Nezir Güneş

Yorumlar

Image
Ziyaretçi
29.11.2023 / 07:56

Kaleminize kelâmınıza sağlık Mehmet bey teşekkür ederim. Müstefid olduk.

Yorum Yaz