Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam...

Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam...

      Gözlerini kapalı tutma öyle bana, sana anlatabileceğim sözlerim var daha. Baharın müjdeleyici güllerinden sana takdimlerim olacak. Dalından koparmadan; kökleri ile beslenen topraklarda yeşerteceğim onları. Birini sana, birini bu topraklarda yaşayanlara adayacağım.

 Her şeye rağmen alamam pılımı pırtımı, gidemem. 

Ulu orta bırakamam seni. Bir çırpıda terk edemem. Arkamdan konuşturmam, söz geçirmesem de; günah çıkarma merasimlerinde görev alma talibi içinde olmayacağım.

Vicdanların mücadele alanlarına ulaşmasam da; bireyim ben. Kitle olamadım. Kitlelilerin özgürlüklerine kapılarımı kapattım. İnançlarımla vurdular beni, önüme yeni fetvalar ve yeni engeller serdiler.

Ufak haykırışmalarımı, kısık baskılara mal ettiler. Buluğ çağımdaki umutlarımı, havarilerin emanetine bıraktılar ve yaşım ilerledikçe taleplerime yeni yasaklar getirdiler.

Ama henüz vazgeçmedim ve asla pişman değilim. Hala kavgam bitmedi ve henüz Asra düşman olmadım. Irkı temelde yaşama alışkanlığı edinmedim. İman ve inancımı, tasarlama üstünlükleri ile süslemedim. Her yeni hamleyi gördüm ve güçlü piyonların saldırılarına göğüs gerdim. Bıkmadan ve usanmadan pata oynadım.

***

Hürriyetimi, kutsadığım değerlerle kelepçeleyemezsiniz. Kitabımızı yeni fetvaların menfaatçi pençelerine bırakmamalısınız ve sizlere olan sevdamı bitirmemelisiniz.

Bu ülkeden, bu topraklardan, bu halktan, bu milleten sevdamı almaya kalkıştılar, kavgalarıma kulplar taktılar, her kıpırdayışlarıma yeni suçlamalar getirdiler.

Ama henüz, ne kavgam bitti. Ne de sevdam.

Vesselam herkese…

Yorumlar

Image
şeyh
29.11.2014 / 11:49

Dava adamlarının ne kagası nede sevdası biter.

Image
Adolf
07.11.2014 / 11:01

Kavgam mı yoksa sevdam mı demeli? Kavga da da sevdada da yalnızları oynamak.

Yorum Yaz