'Sosyal Medya Belediyeciliği'

Değerli okurlarım;
'Sosyal Medya Belediyeciliği'

Devlet ile halk arasındaki en önemli köprü Mülki idarelerle belediyelerdir. Temel görevi halka hizmet olan siyasi iradelerin tasarruflarıyla şekillenen bu kurumlara bağlı olan birimlerce yapılan hizmetlerin odak noktası ise halktır.

Halk tarafından duyulmayan ya da hissedilmeyen hizmetlerin varlığı ise yok hükmündedir.

Çok fazla detayına girmeden özetle söyleyecek olursak, yapılacak hizmeti öncesinden istişare etmek, projelendirip icraata dökmek ve nihayetinde hizmet olarak duyurup hissettirmek önemli ve değerlidir.

Gerek devlet kurumlarına ve gerekse siyasi iradelere halkın güven duyabilmesi de ancak bununla mümkün olabilir!

Halkın güvenini kazanabilme adına yapılan hizmetlerin duyurulması vitrini ise son zamanların modası olan sosyal medyanın kullanımı maalesef ki nafile çabalarla sürdürülmektedir. Zira yapılan hizmetin sosyal medyada paylaşılan birkaç fotoğrafının ulaşabildiği kitle komik sayılabilecek rakamlardan fazla değildir.

İşte tam da bu bağlamda yaygınlaşarak yapılan sosyal medyadan duyurular, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da gözünden kaçmamıştır.

Partisine mensup belediye başkanlarıyla Ankara'da gerçekleştirilen toplantıda başkanlara hitap eden Cumhurbaşkanımız,

"Emek vermeden, icraat yapmadan, eser üretmeden sadece sosyal medya mecralarıyla vatandaşın kalbine girilemeyeceği son dönemde çok açık ortaya çıkmıştır.

Sosyal medya belediyeciliği, hizmet belediyeciliğinin yerini almaz, alamaz!

Bizim öncelikli vazifemiz halkımıza, ülkemize, insanımıza hizmet etmek, Türkiye'nin tamamında adalet ve kalkınmayı tesis etmektir. Bizim siyasetteki varlık gayemiz, birilerine imtiyaz sağlamak, menfaat devşirmek, birilerine makam, mevki sahibi kılmak değildir.” Sözleriyle bu anlamda yapılması gerekenleri açıkça ifade etmiştir.

Sonuç olarak;

Halka hizmet için var olan tüm kurumlar ile halk arasındaki en sağlam köprü ise özelde yerel genelde ulusal basındır. Büyük kitlelere ulaşma sıkıntısı olmayan bu sağlam köprü yerine sosyal medya aracılığı ile halka ulaşmaya çalışan kurumlar ise maalesef ki sosyal medya bataklığında boğulmaya mahkum olmaktadır.

Halk tarafından duyulan, benimsenip, hissedilen hizmetlerin sayısının çok olması dileği ile saygılar sunuyorum.  

Editör: Kadir Üründü

Yorumlar

Image
Ahmet Seringüç
05.07.2021 / 12:49

Mardin'de gerçek anlamda hem belediyecilik hem de sosyal medyaları iyi kullanan bir belediye kimdir derseniz Ömerli Belediyesi derim. Allah Hüsamettin Altındağ'dan razı olsun...

Yorum Yaz