Nusaybin'i Rafting heyecanı sardı

Terörden temizlenerek Huzur ve Turizm şehri haline gelen Mardin'in Nusaybin ilçesi, bölgede ilk defa düzenlenecek olan Gençler Rafting Turnuvasına ev sahipliği yapacak.
Nusaybin'i Rafting heyecanı sardı

Hendek ve çukur barikatları ile birlikte Nusaybin ilçesinin terörden temizlenmesinin ardından Mardin Valiliği tarafından ilçenin doğal ve sportif güzelliklerin ortaya çıkması için başlattığı çalışmalar devam ediyor.

Güvenlik güçlerinin başarılı operasyonları ile bir dönem terör örgütünün kamp olarak kullandığı Bagok bölgesinde yer alan Beyaz Su vadisinde inşa edilen tesisler vatandaşların kaynak suyu ve doğa ile iç içe güvenli bir şekilde vakit geçirebilecekleri bir ortam haline geldi.

Bölge ayrıca genç çiftlerin mutlu günlerinde fotoğraf çektirmek için ilgi gösterdiği mekanların başında gelen Beyaz Su üzerindeki Çağ Çağ barajı şimdi de rafting turnuvasına ev sahipliği yapacak. 

 

100 Sporcu Katılacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Rafting Federasyonu işbirliğinde düzenlenecek Okul Sporları Bölge Gençler Rafting Şampiyonası Nusaybin DSİ Çağ Çağ Barajında saat 13:00'te startı verilecek.

8 ilden 19 takım ve 100 sporcunun katılacağı şampiyona boyunca 15 hakem ile 20 teknik heyet ve nehir güvenlik ekibi görev alacak.

Şampiyonada kız, erkek ve karma kategorilerinde yarışma olacak, Yarışmalar Cumartesi Günü saat 13'te başlayacak, Pazar Günü Saat 17'de ise kupa ve madalya töreni yapılacak.

 

Nusaybin Huzur Şehri oldu

Konu ile ilgili olarak Vali Mahmut Demirtaş ildeki gazetecilerle bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Nusaybin'in bir kaç yıl öncesine kadar terörle anıldığını anımsatan Vali Mahmut Demirtaş şunları kaydetti:

"Başta sayın cumhurbaşkanımızın, içişleri bakanımızın destekleri, kahraman güvenlik güçlerimizin teröristle mücadele başarılı operasyonlarıyla Nusaybin artık huzur şehri, turizm şehri haline geldi. Burası artık rafting merkezi. Biz de ilk defa burada rafting yapıyoruz. Gençler bizim gözbebeğimiz, geleceğimiz. Nusaybin’de Mardin'de çok sayıda milli sporcumuz var. Bunlar da bizim gururumuz. Nusaybin’in huzur ve turizm şehri olmasında emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz”

Yorum Yaz